Na terenie parafii

Na tej stronie znajdziesz informacje o różnych placówkach działających na terenie parafii.

Zgromadzenie Sióstr Albertynek

W domu Sióstr Albertynek w Józefowie przebywają siostry emerytki. Obecnie jest 20 sióstr. Charyzmatem zgromadzenia jest służba Chrystusowi w bliźnich, szczególnie tych najbiedniejszych, opuszczonych.

Zgromadzenie Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi

Zgromadzenie Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi zostało założone w 1932 roku, a w Józefowie palacówka funkcjonuje od 1963 roku. Siostry przez wiele lat prowadziły działalność charytatywną, a obecnie zajmują się katechizacją dzieci.

Zgromadzenie Synów Matki Bożej Bolesnej – Bracia Doloryści

W przepięknym, spokojnym zaułku „zielonego” Józefowa mieści się dom wspólnotowy Braci Dolorystów. Zgromadzenie Synów Matki Bożej Bolesnej powstało grudnia 1893 roku w Nowym Mieście nad Pilicą, załozycielem jest błogosławiony Honorat Koźmiński, kapucyn, charyzmatyczny ojciec duchowny zwany „więźniem konfesjonału”.

Krwiodawstwo w Józefowie

DAR ŻYCIA „Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata.” Św. Jan Paweł II, Światowy Dzień Krwiodawców 2004 Mimo znacznego zaawansowania dzisiejszej medycyny, nie wynaleziono substytutu krwi, a więc nie ma …

Stacja Caritas

Stacja Caritas