Powrót do Na terenie parafii

Zgromadzenie Synów Matki Bożej Bolesnej – Bracia Doloryści

W przepięknym, spokojnym zaułku „zielonego” Józefowa mieści się dom wspólnotowy Braci Dolorystów. Zgromadzenie Synów Matki Bożej Bolesnej powstało grudnia 1893 roku w Nowym Mieście nad Pilicą, załozycielem jest błogosławiony Honorat Koźmiński, kapucyn, charyzmatyczny ojciec duchowny zwany „więźniem konfesjonału”.

Bracia Doloryści
Al.Przyszłości 8
05-420 Józefów k/Otwocka
tel. 022 789-29-10
kom. 517 184 134

Jako duchowi Synowie Matki Bożej Bolesnej Bracia Doloryści pragną kontemplować Chrystusa Zwycięzcę, dlatego w centrum ich duchowości jest Eucharystia, a ich powołaniem jest głoszenie Ewangelii życiem we franciszkańskiej zwyczajności, prostocie, otwartości i gościnności. Realizują ją we wspólnocie braci w zgromadzeniu niehabitowym. Obecnie bracia kontynuują franciszkańskie apostolstwo podejmując pracę w różnych zawodach. Odpowiadając na potrzeby Kościoła lokalnego prowadzą dom rekolekcyjny, w którym otoczają modlitwą i życzliwością wszystkich potrzebujących.

e-mail: bracia.dolorysci@op.pl
w sprawie powołań: powolania@gmail.com