Granty LGD

ROK  2020

Podjęliśmy zadanie wymiany poszycia dachowego i docieplenie (termoizolację) dachu starego kościoła. Ponieważ wiąże się to z dużymi wydatkami złożyliśmy wniosek i uzyskaliśmy obietnicę dofinansowania tego projektu w ramach operacji:

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Zostały zastosowane materiały wysokiej jakości jak blacha tytanowo-cynkowa oraz pianka PIR, które w porównaniu z innymi materiałami nie obciążają środowiska, natomiast poprzez ich właściwości termoizolacyjne i zastosowanie do pokrycia dachowego pozytywnie oddziałują na środowisko. W ten sposób w ramach „zachowania dziedzictwa lokalnego”, ponad stuletni kościół nadal będzie służył mieszkańcom Józefowa i okolic.

Suma dofinansowania to: 89 996 zł.

W poprzednich latach nasza parafia zrealizowała dwa projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
Oto one:

1/ Operacja pn. Utworzenie miejsca kulturalno-rekreacyjnego dla mieszkańców obszaru LGD, mająca na celu zwiększenie oferty rekreacyjno-kulturalnej poprzez utworzenie ścieżki edukacyjnej polskich świętych i błogosławionych.

2/ Operacja pn. Modernizacja schodów świetlicy parafialnej dla mieszkańców obszaru LGD, mająca na celu poprawienie jakości i rozwoju istniejącej świetlicy przykościelnej.

Szczegóły znajdują się w tym pliku.