Kościół w Parafii Otwock Kresy

Świątynia Otwock Kresy to budowla murowana, kryta blachą miedzianą. W prezbiterium znajduje się tryptyk przedstawiający Matkę Bożą z Dzieciątkiem, Św. Wojciecha i Św. Stanisława BM, dzieło Jerzego Machaja z 1983 roku, pod nim orzeł i tabernakulum. Na marmurowym ołtarzu ofiarnym umieszczone są po obu stronach płaskorzeźby Jerzego Machaja. Jest tu także mniejszy ołtarz ofiarny.

Świątynia posiada dwa ołtarze boczne: jeden z obrazami Miłosierdzia Bożego i MB Nieustającej Pomocy, drugi z obrazem Św. Antoniego.

W świątyni są 38-głosowe organy, dębowe ławki, modrzewiowe konfesjonały i drewniana chrzecielnica. Ściany są pomalowane na błękitno i ozdobione liliami symbolizującymi Maryję. Na wieńcu okalającym nawę główną widnieje napis: „Z dawna Polski Tyś Królową”.
Na wieży są umieszczone trzy napędzane elektrycznie dzwony, odlane w ludwisarni Eugeniusza Felczyńskiego w 1975 roku: Maryja (822kg), Maksymilian (520kg) i Stefan (270kg). W wieży kościoła jest ufundowana przez rzemieślników kaplica z drewnianą rzeźbą Św. Józefa wykonaną przez p. Tadeusza Szyszkę z Nadarzyna, który jest również autorem rzeźbionych stacji Drogi Krzyżowej. Wszystkie okna posiadaja witraże. Do kaplicy Św. Maksymiliana wykonała je firma „Broniek” z Warszawy (9 dużych i 4 mniejsze). Resztę wykonał p. Manicki z Otwocka-Świdra. W najniższej części wieży kościoła jest kaplica przedpogrzebowa.
Na placu znajduje się grota MB z Lourdes wzniesiona w 1995 roku.