10 listopada 2013 – Piknik Patriotyczno-Historyczny

Piknik Patriotyczno-Historyczny

Komitet organizacyjny serdecznie zaprasza na trzeci już Piknik Patriotyczny przy parafii pw. MB Częstochowskiej. Piknik jest organizowany w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w niedzielę 10 listopada. Rozpocznie go o godz.13-tej Msza św. w intencji Ojczyzny, po której odbędzie się apel pamięci przygotowany przez młodzież z organizacji  „Strzelec” z Jednostki 1019 z Otwocka. A potem wiele atrakcji: można będzie zobaczyć prezentacje przygotowane przez: Harcerzy ZHP Szczepu Józefów, pokaz pionierki (mini obóz) Skautów Europy, pojazdy wojskowe, mundury oraz broń eksponowaną przez józefowskie Muzeum 2Korpusu. Swoje stoisko przygotuje również józefowska Hydrosfera. Liczymy także na obecność żołnierzy z Centrum Wyszkolenia Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego. Prezentować się będzie również młodzież  strzelecka z Otwocka. Odbędzie się koncert pieśni i piosenek patriotycznych, na chętnych do wspólnego śpiewania przygotowaliśmy śpiewniki. Będzie można kupić książki o tematyce historycznej oraz flagi narodowe. Zaprosiliśmy także Chorągiew Jazdy Rzeczypospolitej, która przybliży nam czasy Rzeczpospolitej Szlacheckiej oraz tradycje jazdy husarskiej – w tym roku obchodzimy 330.rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Chorągiew zaprezentuje stancję towarzysza husarskiego, obozowisko pocztu chorągwi husarskiej w XVII wieku. W namiocie znajdzie się wystawa zbroi, pancerzy, rzędów  końskich, szabel, pistoletów i innego żołnierskiego rynsztunku. Zobaczymy też inscenizację pojedynku dwóch szlachciców, szabla  na szablę, inscenizację walki rohatyną, pokaz strzelania  z łuku wschodniego. O 14.30 zapraszamy na grochówka z kuchni polowej. Ekspozycje Pikniku będzie można oglądać w godzinach 11-15.

Tu znajdziesz więcej zdjęć.

Piknik 10.11.2013