PATRIOTYCZNY LISTOPAD FILMOWY

PATRIOTYCZNY LISTOPAD FILMOWY w naszej parafii.
Listopad to czas zadumy przy grobach naszych krewnych zmarłych.
Wielu z nich walczyło o niepodległą Polskę.
Jedenastego listopada obchodzimy Święto Niepodległości.
Dlatego to właśnie na listopad przygotowaliśmy cykl niedzielnych pokazów filmowych przybliżających sylwetki polskich bohaterów minionego stulecia.
Będzie to wyjątkowa okazja nie tylko by obejrzeć dobre filmy, ale też by móc spotkać się ze specjalnymi gośćmi.
Filmy prezentowane będą w kolejne niedziele o godz. 19 w przytulnej sali na plebanii.
Wszystkie pokazy są bezpłatne!
Cykl przygotowała i poprowadzi nasza parafianka, animatorka kultury Marzenna Szymańska http://www.swidermania.arete.art.pl
Serdecznie zapraszamy!
Program:
4 listopada: Film, teatr telewizji „Śmierć Rotmistrza Pileckiego”; po filmie spotkanie z córką rotmistrza Pileckiego p. Zofią Pilecką-Optułowicz.

11 listopada: Film dokumentalny „Józef Piłsudski” z 1935 roku!; po filmie spotkanie z historykiem.

18 listopada: Film „Honor Generała”; po filmie spotkanie z p. Mateuszem Mrozem, wnukiem porucznika Adolfa Mroza, żołnierza gen.Sosabowskiego.

25 listopada: Film „Oni szli szarymi szeregami”; po filmie spotkanie z reżyserem p. Mariuszem Malcem.