Powrót do Grupy i Wspólnoty działające przy naszej parafii.

Schola

Schola Parafii MB Częstochowskiej w Józefowie

Kierownik muzyczny - Marcin Ciesielski; Z-ca kier. muz. - Agata Baczkowska
Napisz do nas: schola.jozefow@gmail.com  albo Zobacz nas na FB

Chętnych do wspólnego śpiewania zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 8.45

Zespół wokalno-instrumentalny, który powstał przed wielu laty jako młodzieżowa diakonia muzyczna RŚ-Ż. Obecnie należą do zespołu osoby w rożnym wieku i rożnej muzycznej i religijnej formacji. Łączy, te osoby nade wszystko pragnienie śpiewania na chwałę Bożą. Czasami występują w samodzielnych grupach prezentujących różnorodne gatunki muzyczne.

W parafii, jako schola, wykonują głownie muzykę religijną. Jest śpiew zarówno jednogłosowy jak i wielogłosowy, także z towarzyszeniem rożnych instrumentów instrumentów (gitara, skrzypce, flet, organy, bębny).

Schola, swoim śpiewem uświetnia uroczystości w roku liturgicznym, a także regularnie posługuje na Mszy św. niedzielnej o godz. 10.00.