Powrót do Grupy i Wspólnoty działające przy naszej parafii.

Bielanki

Służba liturgiczna bielanek jest najbardziej widoczna podczas procesji. Dziewczynki odświętnie ubrane sypią wtedy kwiatki, niosą poduszki i szarfy, uświetniając w ten sposób uroczystości i święta kościelne.

Opiekunowie: s. Dorota Chaim, p. Ewa Bączkowska.
Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00.

Święto patronalne: 8 XII Niepokalane Poczęcie Najświętszej Marii Panny

Służba liturgiczna bielanek jest najbardziej widoczna podczas procesji. Dziewczynki odświętnie ubrane sypią wtedy kwiatki, niosą poduszki i szarfy, uświetniając w ten sposób uroczystości i święta kościelne takie, jak:

• Procesja rezurekcyjna w Wielką Niedzielę,
  • Procesja w Boże Ciało i w oktawie Bożego Ciała,
  • Procesja podczas odpustu parafialnego w ostatnią niedzielę sierpnia,
  • Procesja w pierwszą niedzielę miesiąca – adoracyjną,
  • Procesja podczas nabożeństwa Gorzkich Żali,
  • Adoracja przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę,
  • Czynny udział w Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek.

Bielanki na cotygodniowych spotkaniach pogłębiają swoją wiedzę religijną a często także planują wspólne spędzanie wolnego czasu. Organizowane są zabawy integracyjne, wycieczki rowerowe i autokarowe, pogodne spotkania ze wspólnymi zabawami, ogniska.

Raz w roku odbywa się zjazd Służby Liturgicznej połączony z imprezą (ostatnio w Loreto i w Słupnie).

Zachęcamy wszystkie dziewczynki do udziału w spotkaniach i do zaangażowania się w służbę bielanek.

opracow. p. Ewa Bączkowska