Ogłoszenia duszpasterskie 9.09.2012. – 23 Niedziela zwykła

Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej oraz czy wyspowiadały się rozpoczynając nowy rok nauki. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci kl. I dzisiaj podczas Mszy św. o 11:30.

Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

Ofiary zbierane na tacę w niedzielę za tydzień, pragniemy przeznaczyć na wykończenie dolnego kościoła. Ta inwestycja jest w chwili obecnej prawdziwą skarbonką, a chcemy jeszcze w tym roku oddać dolny kościół do użytkowania.

W najbliższy wtorek, 11 września, podczas Mszy św. o godz. 18:00 pragniemy świętować w naszej wspólnocie parafialnej imieniny ks. Jacka. Zapraszamy.

Również we wtorek  po Mszy św. wieczornej,  o godzinie 18.30 w Sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie z dziennikarzem śledczym Leszkiem Szymowskim – autorem książki „Zamach w Smoleńsku”. Tematem spotkania będą najnowsze ustalenia związane z katastrofą smoleńską, oraz nowa książka Leszka Szymowskiego dotycząca prześladowania Jana Pawła II przez władze PRL. Po spotkaniu kupić będzie można książki z odręczną dedykacją Autora. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek (13 września) o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członków Rady prosimy o odebranie w zakrystii lub kancelarii materiałów wprowadzających w tematykę Roku Wiary, ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI.

W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je.

Nazajutrz po święcie Podwyższenia Krzyża będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci. To Ona od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła. Uczcijmy to święto naszej Matki uczestnictwem we Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Zbiórka lektorów i ministrantów odbędzie się w sobotę, 15 września o godz. 10:00. Zapraszamy zwłaszcza kandydatów na ministrantów (od 2 klasy szkoły podstawowej).

Również 15 września w sobotę o godz. 10:00, w sali na plebanii, odbędzie się spotkanie Bielanek.

Dzisiaj, Aleksandra i Tomasz Sulejowie, będą po Mszy św. o godz. 10 i 11:30 przed kościołem rozprowadzali grę rodzinną „Pytaki” (gra która integruje rodzinę i pogłębia relacje). Koszt: 15zł.

Zapraszamy do śpiewania w naszym organizowanym nowym chórze parafialnym. Próby  odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w salce na plebanii.

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczynają się 25 września (wtorek) o godz. 19:30, w sali na plebanii.

Jak co roku rozpoczynamy przygotowanie młodzieży trzeciej klasy gimnazjum do sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii. Przypominamy, że od zeszłego roku, dekretem Ks. Arcybiskupa, przygotowanie będzie trwało 2 lata – http://www.diecezja.waw.pl/dokument.php?id=2303.

Przypominamy, że w naszej parafii prowadzone są konsultacje z panią psycholog w zakresie: kryzysów małżeńskich i rodzinnych, konfliktów i kryzysów w relacjach z innymi, oraz innych problemów i trudności. Zapraszamy małżeństwa i osoby indywidualne. Poradnia czynna jest w każdy czwartek od 18:00 do 19:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Również można bezpłatnie uzyskać poradę prawną w każdą środę od 19:00 do 20:00.

Przyjmiemy do odprawienia Msze św. gregoriańskie, jeszcze w tym roku na październik, listopad i grudzień tego roku lub w dowolnym miesiącu roku 2013.

Przypominamy, że w naszym kościele codziennie są odprawiane Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. W niedzielę zaś o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00, 18.00 i 20.00. Wracamy też do Adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00 – 9.30, w piątek w godz. 17.00 – 18.00.

W dniach od 11 do 18 marca 2013 roku, nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt: 2200zł + 450 Euro. Zapisy do 30 września. Więcej informacji na stronie internetowej. Zapraszamy.

Dwa ważne ogłoszenia: Burmistrz Józefowa ogłasza, że 15 września (w najbliższą sobotę) pomiędzy godz. 8.00 a 12.00, na parkingu przed budynkiem Urzędu Miasta odbędzie się zbiórka zbędnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych tj. pralki, lodówki, komputery, telewizory, miksery, elektryczne czajniki itp.

Przygotowując się w niedzielę 16 września do wyjścia do kościoła i na spacer zabierzmy ze sobą dowód osobisty. Przed józefowskimi kościołami zbierać będziemy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zwiększającej dochody gmin. Większe dochody gmin to więcej pieniędzy na przedszkola, szkoły, drogi, inwestycje rekreacje i kulturę.

 W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

15 września, jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.