Ogłoszenia duszpasterskie 9.01.2022 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

  • Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
  • Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament naszego chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  • Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jednak w naszej polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  • Spotkanie formacyjne dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania będzie w najbliższy piątek 14 stycznia o godzinie 19:00 w dolnym kościele, natomiast w najbliższą niedzielę, 16 stycznia po Mszy św. o godz. 11:30, w dolnym kościele spotkanie dla kandydatów przygotowujących się pierwszy rok do bierzmowania.

  • Bracia Franciszkanie zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Antoniny Krzysztoń w sobotę 15 stycznia o godz. 18.00. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt artystki i złożenia datku na rzecz wynagrodzenia za koncert.
  • W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie: + Zofię Grudzińską i + Jana Sobola. Módlmy się, aby dostąpili radości wiecznej: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  • W najbliższych trzech tygodniach pragniemy kolędowo odwiedzić tych naszych parafian, którzy zaprosili nas z wizytą duszpasterską. W okresie 9 – 29 stycznia (na czas kolędy) kancelaria parafialna będzie czynna tylko przed południem. Początek wizyty od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 w soboty od godz. 10.00. Oto program wizyty (wybieramy się wyłącznie do zgłoszonych osób i rodzin):

 

Data              Ulica

10.sty – pon   Armii Krajowej, Pogodna, Wewnętrzna, Teatralna, Urocza

11.sty – wt     Piaskowa, Górna, Spokojna,

12.sty – śr       Rozkoszna, Cicha, Klonowa, Świderska, Korczaka, Szkolna, Zagajnikowa

13.sty – czw    Sienkiewicza, Długa

14.sty – pt      Zawiszy Czarnego, Szeroka, Słoneczna, Piotra Skargi, Mała, Uśmiech

15.sty – sob    3 maja

17.sty – pon   Dworska, Ejsmonda, Godebskiego, Ekologiczna, Zaciszna, Fantastyczna, Legendy

18.sty – wt     Wiślana, Lelewela, Zaułek, Sosnowa

19.sty – śr       Wawerska, Wąska

20.sty – czw    Zielona, Błękitna, Staszica,  Łąkowa, Botaniczna

21.sty – pt      Wyszyńskiego, Wiosenna, Krucza

22.sty – sob    Polna

24.sty – pon   Jastrzębia, Gołębia, Orla, Pawia, Bogatki, św. Józefa

25.sty – wt     Kopernika, Owalna, Bema, Krótka, Kościuszki,

26.sty – śr       Nowa, Westerplatte, Parkingowa, Rodziewiczówny, Walentego, Aleja Bluesa, Brzozowa, Orzeszkowej, Tadeusza

27.sty – czw    Leśna, Ogrodowa,

28.sty – pt      Graniczna, Samorządowa, Powstańców Warszawy, Reja, Wspólna, Skorupki

29.sty – sob    Piłsudskiego, Żytnia