Ogłoszenia duszpasterskie 7.04.2013 r. – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

• Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski obchodzony dotychczas w Polsce na jesieni Tydzień Miłosierdzia został przeniesiony na tydzień po wielkanocnym Święcie Miłosierdzia. Również ofiary dzisiaj składane na tacę są przeznaczone na fundusz Caritas naszej diecezji.
    •  Spotkanie Koła Różańcowego Dzieci o godz.11:00 w sali na plebanii.
    •  Spotkanie KŻR po Mszy św. o godz. 13.00
    • Godzina Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Jutro, przeniesiona z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele, jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony.
  • W nadchodzącą środę, 10 kwietnia, przypada 3. rocznica katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte trudne chwile, w osobistych modlitwach polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy zostali zamordowani w Katyniu oraz tych co zginęli w katastrofie, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego narodu, naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej.
  • 20 kwietnia chcemy udać się z pielgrzymką do Sanktuarium MB Różanostockiej oraz do Sokółki. Zostało kilka miejsc wolnych.
  • SFCh i Grupa Charytatywna pragną podziękować wszystkim, którzy włączyli się w świąteczną akcję pomocy naszym rodzinom. Przygotowano 140 paczek, które trafiły do osób potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom i współpracownikom serdeczne Bóg zapłać.
  • 6 lipca 2013 roku pod patronatem naszej Diecezji odbędzie się całodzienne spotkanie ewangelizacyjne na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie się ono przebiegało będzie pod hasłem: „Jezus zbawia, każdy, kto w Niego wierzy, na pewno nie zostanie zawiedziony”. Na te rekolekcje już teraz zaprasza nas serdecznie nasz biskup Henryk.
  • Przypominamy o zmianie: Msza św. w Nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, wg Mszału sprzed Soboru Watykańskiego II jest odprawiana w każdą niedzielę w dolnym kościele o g. 11.00 (a nie jak dotychczas o g. 15.00).
  • Szkoła dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” i Biblioteka Narodowa zapraszają dzisiaj na piknik rodzinny „Czytanie to męska rzecz”. Odbędzie się on w godzinach 12-16 przed gmachem BN przy Polach Mokotowskich (Aleja Niepodległości 213). Aktorzy: Adam Woronowicz, Dariusz Kowalski, dziennikarze: Bogdan Rymanowski i Krzysztof Ziemiec oraz uczniowie będą czytać „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.