Ogłoszenia duszpasterskie 7.03.2021 r. – 3 Niedziela W. Postu

  • Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
  • Ofiary dzisiaj składane na tacę są przeznaczone na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Dzisiejsza Niedziela to siódmy dzień miesiąca, a więc w naszej diecezji dzień modlitw o powołania.
  • Od środy 10 marca rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa – patrona naszego miasta. Będzie ona połączona z codzienną Mszą św. o godz. 1800.
  • 11 marca to drugi czwartek miesiąca, a więc po Mszy Św. o g. 18.00 odbędzie się nabożeństwo do Św. Józefa.
  • We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 i 19.00, a w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

  • W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
  • Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w niedzielę za tydzień i potrwają do 17 marca. Poprowadzi je O. Romuald Kszuk ze zgromadzenia Ojców Szensztackich. Już teraz zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie z Parafialnym Zespołem Caritas organizują zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian.
  • Stowarzyszenie „Forum Chrześcijańskie” dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórkach wody dla szpitali „COVID’owych”. Z przykrością informujemy, że woda jest nadal potrzebna – oddziały COVID w dwóch Otwockich szpitalach przyjmują ponownie coraz więcej chorych. Kolejna zbiórka odbędzie się przy domu Św. Józefa przy naszej parafii w najbliższy wtorek 9 marca w godz. 17:00-19:00. Prosimy o wodę niegazowaną w każdej ilości za co składamy serdeczne Bóg zapłać.