Ogłoszenia duszpasterskie 5.11.2023 r. – 31 Niedziela Zwykła

 • Gościmy dzisiaj księdza z parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie, który głosi kazania i po Mszy św. zbiera ofiary do puszki na budowę kościoła.
 • W zakrystii kościoła można zapisać wypominki roczne. W najbliższy wtorek 7 listopada o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Również do 8 listopada włącznie codziennie o godz. 17.15 modlimy się na różańcu w intencjach wypominkowych.
 • Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Sali na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
 • W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 • W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00, 8.30, 11.00 i 18.00. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy na nią wszystkich, zwłaszcza władze samorządowe, poczty sztandarowe, organizacje społeczne. To bardzo ważne, byśmy umieli spotkać się na modlitwie w intencji naszej Ojczyzny – intencji dziękczynnej i błagalnej zarazem. Po Mszy św. władze samorządowe organizują przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i złożenie kwiatów.

 • W najbliższą niedzielę, 12 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Będą zbierane ofiary do puszek na Kościół Prześladowany.
 • Również za tydzień poświęcenie książeczek do nabożeństw dla dzieci I Komunijnych podczas Mszy Świętej o godzinie 11:30. Spotkanie dla ich rodziców będzie po Mszy Świętej w górnym kościele, a nauka śpiewu dla dzieci pierwszokomunijnych w dolnym kościele.
 • Jest jeszcze kilka miejsc w autokarze autokarową pielgrzymkę kobiet do Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii 11 listopada. Wyjazd o 9:00 powrót o 14:30. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 • Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg zapłać za hojność, jaką okazali parafianie biorąc udział w zbiórce pieniędzy w poprzednią niedzielę. Kwota 5061 zł zostanie przeznaczona na zakup leków i żywności dla osób potrzebujących w naszej parafii.
 • Już teraz też ogłaszamy: w dniach 17-18 listopada zapraszamy na  24-godzinną Mękę Pańską z całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w dolnym kościele w piątek 17 listopada Mszą św. o godz. 16:00, a zakończy w sobotę 18 listopada również Mszą św. o godz. 17:00. W każdej pełnej godzinie odczytywane i rozważane będą poszczególne części Męki Pana Jezusa, a specjalnie na to wydarzenie zostanie do Parafii sprowadzony Krzyż Pasyjny z Kościoła św. Anny w Warszawie. W przerwach między rozważaniami będzie możliwość skorzystania z toalety, kawy, herbaty, ciasta oraz ciepłego posiłku w salce parafialnej. Szczegóły na plakatach.