Ogłoszenia duszpasterskie 4.11.2012 r. – 31 Niedziela zwykła

Jak miłować Boga? Słyszeliśmy przed paroma chwilami: umysłem, sercem, całą duszą i całą mocą. To znaczy: miłować Boga wszystkimi władzami – całym sobą. Czy tak jest naprawdę? A może warto coś zmienić?

Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Stanisława Kanię, który głosi słowo Boże i zbiera ofiary do puszki na budowę kościoła w Rajszewie.

Dzisiaj I niedziela miesiąca:
– adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 1300
– katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci, o godz. 1700 w sali na plebanii.
– spotkanie Koła Różańcowego dzieci, po Mszy św. o godz.1000.

Dzisiaj o godz.1900 w salce na plebanii: Film, teatr telewizji „Śmierć Rotmistrza Pileckiego„. Więcej informacji na stronie internetowej i plakatach.

We wtorek, 6 listopada o godz.18:30, zapraszamy na spotkanie na temat chrześcijańskiego spojrzenia na życie i śmierć, które poprowadzi ks. Stanisław Szlassa. Więcej informacji na stronie internetowej i plakatach. Spotkanie odbędzie się po Mszy o 18:00, w górnym kościele.

Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii lub kancelarii.

Do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

W piątek, 9 listopada, obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

W najbliższą sobotę (10 listopada) po Mszy św. wieczornej nasz chór parafialny zaprasza do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

W niedzielę za tydzień, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Msze św. w tym dniu w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Główna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1300. Zapraszamy na nią wszystkich, zwłaszcza władze samorządowe, poczty sztandarowe, organizacje społeczne. Na tę Uroczystość grupa mieszkańców Józefowa zorganizowała Piknik Patriotyczny przy naszym kościele. Będzie wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

Składamy serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej z ul. Polnej w Józefowie. Ostatnie opady śniegu sprawiły, że ok. 10 wielkich konarów drzew zostało wyłamanych na naszym cmentarzu. Na szczęście uszkodzone zostały tylko dwa nagrobki (już naprawione przez p. Lecha Krajewskiego). Jednak te upadłe i nadłamane wiszące konary trzeba były usunąć. Nasi strażacy (na których zawsze można liczyć) mieli dużo pracy. Większość prac trzeba było wykonać natychmiast, już w niedzielę; w następne dni również. Wyrażamy za to naszą wdzięczność.

Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa jak zwykle do wzięcia na stoliku prasy, ale również przed kościołem rozprowadzają ministranci.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 10 listopada – święty Leon Wielki, papież z V wieku, którego zapamiętano jako gorliwego obrońcę jedności Kościoła. Został ogłoszony jego doktorem.