Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2013. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

• Kierujemy słowa serdecznego podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę, a Grób Pański przypominał nam, że w Chwalebnej Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa jest nasza śmierć i zmartwychwstanie.
  • Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Każdego dnia powtarzać będziemy te same słowa dzisiejszej liturgii: „Zjednoczeni z całym Kościołem uroczyście obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Pozwólmy, aby nasze serca napełniały się tą prawdą naszej wiary przez udział w liturgii oktawy. W związku z oktawą w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocy w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • We wtorek, 2 kwietnia, przypada 8. rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak naprawdę być solą dla ziemi. Starajmy się go w tym naśladować!
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  • Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać rano i po południu od godz. 16.30. Wielu Parafian przed świętami wielkanocnymi oczyściło swoje serca (ważne by w tym dniu przystąpili do Komunii św.); pozostałych, tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji, zachęcamy do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i w pierwszopiątkowym nabożeństwie.
  • W najbliższą sobotę przy naszym kościele zostanie otwarta wystawa „Warto być Polakiem”, poświęconej pamięci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lecha Kaczyńskiego. Serdecznie zachęcamy do zatrzymania się i chwili refleksji …
  • Najbliższa niedziela (7 kwietnia) to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień Bożej łaski. W naszym kościele przez codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odmawianą wspólnie o godz. 1740 (przed Mszą św. wieczorną) i Nowennę przygotowujemy się do przeżycia tego Święta. Sercem tej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • 7 kwietnia, w Niedzielę, spotkanie Koła Różańcowego Dzieci o godz.11:00 w sali na plebanii.
  • W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz za pomordowanych w Katyniu w rocznice tych tragicznych wydarzeń z historii Polski. Przed Mszą św. zostaną złożone kwiaty pod Tablicą Smoleńską. Serdecznie zapraszamy.
  • W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa  i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu. Przy każdej okazji, więc i teraz prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i wyrzucaniu śmieci tylko do specjalnych pojemników.
  • Spotkanie Wielkanocne, organizowane jak co roku przez józefowski Związek Emerytów i Rencistów oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, odbędzie się w naszym Gimnazjum dn. 6 kwietnia (sobota) o godz. 14.00.