Ogłoszenia duszpasterskie 30.09.2012 r. – 26 Niedziela zwykła

Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa październikowe. Zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa różańcowe codziennie (również w niedziele) o godz. 1715. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
Zwłaszcza w tym tygodniu w naszych modlitwach pamiętajmy o studentach, wykładowcach i wszystkich pracownikach wyższych uczelni, rozpoczynających rok akademicki.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, Msza św. dla dzieci o godz. 1700; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

6 października (w sobotę), w przeddzień święta Matki Bożej Różańcowej, zwanym dawniej świętem Matki Bożej Zwycięskiej (w rocznicę zwycięskiej bitwy pod Lepanto), we współpracy z „Krucjatą Różańcową za Ojczyznę” zapraszamy na Mszę Św., którą o godz. 18.00 odprawi Bp Kazimierz Romaniuk w Bazylice Katedralnej. Po Mszy Św. wyruszy Marsz Różańcowy do Archikatedry warszawskiej.

Za tydzień I niedziela miesiąca:
– Z racji rozpoczynającego się wtedy Tygodnia Miłosierdzia, taca będzie przeznaczona na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.
– Spotkanie Róży Różańcowej Dzieci i Róży Różańcowej Rodziców o godz. 1100 w Sali na plebani.
– Po Mszy św. o godz. 1300 Adoracja Najśw. Sakramentu z procesją i potem spotkanie Kół Żywego Różańca.
– O godz. 1700 w salce na plebani konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.

Od najbliższej niedzieli zapisy na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania u ks. Adama. Dotyczy to głównie młodzieży z trzecich klas gimnazjum.

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii od 25 września, we wtorki o godz. 1930, w sali na plebanii.

Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie od 3 października wznawia po przerwie wakacyjnej pracę świetlicy. Zajęcia odbywać się będą na plebanii w środy, czwartki i piątki, w godz. 1400 – 1800.

Zapraszamy chętnych do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Próby w poniedziałki o godz. 1900.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym „Spotkanie środowe”, które odbędzie się 3 października o godz.19:00. Naszym gościem będzie Pani Małgorzata Nawrocka, która poprowadzi temat pt.: „Harry, Wampiry i Moce, czyli walka o dusze młodego pokolenia”.

W dniach od 11 do 18 marca 2013 roku, nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt: 2200zł + 450 Euro. Zapisy do 30 września. Więcej informacji na stronie internetowej. Zapraszamy.

Tydzień temu Ks. redaktor Henryk Zieliński zachęcał do czytania prasy katolickiej. Na tę niedzielę zamówiliśmy więcej niż zwykle egz. Tygodnika Idziemy. Prasa jak zwykle do wzięcia na stoliku prasy, ale również przed kościołem rozprowadzają ministranci. Serdecznie zachęcamy. W dzisiejszym numerze Idziemy warto przeczytać:

Artykuł: Czas na Różaniec – rośnie zainteresowanie Różańcem. Pada stereotyp o różańcu jako modlitwie starszych pań. Sięga po niego coraz więcej mężczyzn, również młodych, wykształconych i odnoszących życiowe sukcesy.

Jak wierzą twardziele? – dawniej sprzedawali narkotyki i broń. Dzisiaj świadczą o Miłości, która ich ocaliła. O nawróconych gangsterach pisze Iwona Świerżewska. Jak zwykle również ciekawe felietony Krzysztofa Ziemca, Doroty Gawryluk, Jacka Karnowskiego i innych.

 

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

1 października – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, żyjąca w XIX wieku francuska zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;

2 października – święci Aniołowie Stróżowie. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają;

4 października – święty Franciszek z Asyżu, żyjący w XIII wieku założyciel zakonu franciszkanów i klarysek, autor znanej modlitwy o pokój, w której prosi się, by Bóg uczynił z nas narzędzia pokoju;

5 października – święta Faustyna Kowalska, żyjąca w XX wieku apostołka Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka.