Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2024 r. – 4 Niedziela Zwykła

• Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.
  • To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych
  • Jutro, jak co tydzień w poniedziałek, całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja do wieczornej Mszy św. Zapraszamy na wspólnie odmawiany Różaniec za Ojczyznę pół godziny przed wieczorną Mszą św. a więc o godz. 17:30.
  • Czwartek, 1 lutego, jest pierwszym czwartkiem miesiąca. O godz. 8.30 Msza św. o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z rodzin matek modlących się w tej intencji oraz o prawdziwie chrześcijańskie życie dla tych rodzin, a po Mszy św. o godzinie 18.00 Grupa Modlitwy i Pokuty za Kapłanów zaprasza na Różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a potem na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do zapisania się na konkretne godziny. Musimy być pewni, że nie zabraknie osób adorujących.
  • W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6:30, 8:30, 17:00 i 18:00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

• To I piątek miesiąca, więc okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00, Adoracja Najśw. Sakramentu do g. 18.00.W piątek przed południem odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią Świętą.
  • W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Pamiętajmy o modlitwie za osoby zakonne, zwłaszcza za te zgromadzenia, które są bliskie naszej parafii: siostry Albertynki i siostry Dominikanki, Braci Franciszkanów i ojców Szensztackich.
  • Ofiary składane 2 lutego na tacę przeznaczone będą na wparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej diecezji.
  • W sobotę 3 lutego o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, po nim – o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.
  • W Niedzielę 4 lutego zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest dziecka i przyszłych rodziców chrzestnych z naszej parafii, na konferencję przedchrzcielną po Mszy Świętej o 11:30 w salce na plebanii.
  • Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Razem z Wami pragniemy się modlić i zanieść Wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:
  • 01. Poniedziałek Baśniowa, Dworska, Ekologiczna, Legendy, Przyjazna
  • 01. Wtorek Gołębia, Jastrzębia, Krótka, Łabędzia, Pawia
  • 01. Środa         Bogatki, Fantastyczna, Godebskiego, Kormoranów, Sezamkowa
  • 02. Czwartek          bloki Piłsudskiego 10 oraz bloki Wąska 1 i 1a
  • 02. Piątek bez wizyty duszpasterskiej
  • 02. Sobota         bloki Kopernika 11, 11a, 13 i 15

• Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

W sobotę, 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.