Ogłoszenia duszpasterskie 26.01.2014 r. – 3 niedziela zwykła

• Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami!
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci które przygotowują się do Rocznicy Komunii św.
  • Dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii.
  • Również dzisiaj o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie z Małgorzatą i Markiem Nowickimi, autorami książki „Upili się młodym winem”. Książka ta traktuje o. początkach Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Dotyczy również początków wspólnoty Ruchu Światło-Życie w naszej parafii pod opieką ks. Bogdana Giertugi. Serdecznie zapraszamy.
  • W najbliższą sobotę (I sobota miesiąca) zapraszamy po Mszy św. o godz. 700 na Fatimski różaniec Wynagradzający, a po wieczornej Mszy świętej zbiorowej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W nadchodzącą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  • Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne – Taca w tym dniu jest przeznaczona na zakony klauzurowe.
  • W miniony wtorek (21 stycznia) rozpoczęły się w naszej parafii Nauki przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się we wtorek o godz. 19:30 w salce na plebanii.
  • Wspólnota Ruchu Światło-Życie w naszej parafii zaprasza dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum na spotkania Dzieci Bożych w piątki o godz. 17, a młodzież licealną na spotkania wspólnotowe w piątek po Mszy o 18.
  • Harcerze ze Szczepu ZHP Józefów zapraszają na zimowisko. Szczegóły na stronie internetowej zhp.michalin.pl.
  • W związku ze zbliżającym się świętem MB Gromnicznej w sklepiku są do nabycia świece gromniczne. Świece będą w niedzielę i przez cały tydzień w godzinach otwarcia sklepiku.
  • Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.

Plan kolędy w najbliższym czasie:

27.01. Poniedziałek   Sosnowa (3) Wspólna (1)

28.01. Wtorek           Leśna z blokami (3)

29.01. Środa              Wawerska bloki 1, 1a, 1b, 17a, 17b, Werbeny (3)

30.01. Czwartek        Piłsudskiego 10 bloki 1-6 (3) oraz Polna 21 do 65 – numery nieparzyste (1)

31.01.  Piątek             Bema (2), Tadeusza, Owalna (2)

01.02. Sobota             Jarosławska, Parkingowa, Wschodnia (2) Lelewela (2)

03.02.  Poniedziałek Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki (2) Ekologiczna (1), Orla (1)

04.02. Wtorek           Pawia, Łabędzia, Krótka, Gołębia, Bogatki (3)

05.02.  Środa             Ogrodowa (3), Kopernika bez bloków (1)

06.02.  Czwartek       Ejsmonda, Przybosia, Sowińskiego, Ordona (1), Jaskółcza, Papuzia, Jastrzębia (2)

07.02. Piątek              Błękitna bloki 1a, 1b i 2 (3)

08.02.  Sobota           Kard. Wyszyńskiego, Prusa (5)

W tym tygodniu patronują nam:

• 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup, odnowiciel zgromadzenia marianów i założyciel dwóch zgromadzeń żeńskich: sióstr eucharystek i sióstr ubogich od Niepokalanego Poczęcia NMP (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, wielki czciciel Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego „Zbliżam się pokorze” (wspomnienie obowiązkowe);
  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), prezbiter, założyciel zgromadzeń salezjańskich, które oddają się pracy z młodzieżą (wspomnienie obowiązkowe).