Ogłoszenia duszpasterskie 3.03.2024 r. – 3 Niedziela W. Postu

• W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.
  • Rozpoczynamy dzisiaj wielkopostne rekolekcje, które w tym roku poprowadzi ks. Tomasz Źwiernik, kapelan Zakładu Karnego w Zamościu. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski. Msze Święte z naukami dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.30, 13.00, 18.00 i 20.00. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w coniedzielnym biuletynie.
  • We wtorek na godz. 13.00 zapraszamy chorych (możliwość przyjęcia sakramentu chorych), a od godz. 14.30 we wtorek chcemy udać się do chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Adresy tych chorych można zapisać w zakrystii.
  • W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy zgłaszać się do księży w zakrystii.

• Dzieci I Komunijne i ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne 10 marca 2024 po Mszy Świętej o 11.30 do dolnego kościoła. Obecność więcej niż obowiązkowa.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00, zaś Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. W najbliższy piątek tj. 8 marca, Droga Krzyżowa o godz. 19.00 będzie skierowana szczególnie do rodzin. Rozważania przygotowuje Domowy Kościół i rodziny z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
  • W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Józefa – patrona naszego miasta, w niedzielę za tydzień rozpoczniemy Nowennę mająca nas przygotować na tę Uroczystość. Będzie ona odmawiana po Mszy Świętej wieczornej.
  • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian. Ofiarę będzie można złożyć przy wyjściu z kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.