Ogłoszenia duszpasterskie 23.09.2012. – 25 Niedziela zwykła

Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. prał. Henryka Zielińskiego – Redaktora Naczelnego tygodnika „Idziemy”. Zwróćmy uwagę, że jest to jedyny tygodnik katolicki wydawany w Warszawie, a utrzymuje się tylko i wyłącznie z opłat za sprzedane egzemplarze. Jak już nieraz to czyniliśmy, zachęcamy do czytania prasy katolickiej, byśmy mogli z szerszej perspektywy spojrzeć na naszą rzeczywistość i świat wokół nas.

Dzisiaj o godz. 11:30 Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie. Będziemy polecać Bogu studentów, wykładowców i wszystkich pracowników tej szacownej uczelni. Serdecznie zapraszamy.

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczynają się 25 września (w najbliższy wtorek) o godz. 19:30, w sali na plebanii.

Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie od 3-go października wznawia po przerwie wakacyjnej pracę świetlicy. Zajęcia odbywać się będą na plebanii w środy, czwartki i piątki, w godz. 14.00 – 18.00.

KŻR św. Faustyny włącza się w międzynarodowa modlitwę do Miłosierdzia Bożego w IV rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy więc na wspólna koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek, 28 września 2012 r. o godz. 14:50 przy krzyżu misyjnym przed kościołem.

Dziś wielka wyprzedaż z naszego parafialnego kiosku. Po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 można będzie kupić wiele książek, albumów itp. po bardzo atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy na projekcję filmu: „Ja Jestem”, która odbędzie się w górnym kościele 29 września o godz.19:00. Po filmie spotkanie z reżyserem, Panem Maciejem Bodasińskim oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na stronie internetowej.

Już teraz zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym „Spotkanie środowe”, które odbędzie się 3 października o godz.19:00. Naszym gościem będzie Pani Małgorzata Nawrocka, która poprowadzi temat pt.: „Harry, Wampiry i Moce, czyli walka o dusze młodego pokolenia”.

W dniach od 11 do 18 marca 2013 roku, nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt: 2200zł + 450 Euro. Zapisy do 30 września. Więcej informacji na stronie internetowej. Zapraszamy.

 W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

we wtorek, 25 września – błogosławiony Władysław z Gielniowa, zakonnik bernardyński, odznaczający się szczególnym nabożeństwem do Męki Pańskiej, autor pieśni religijnych;

w czwartek, 27 września – święty Wincenty á Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

w piątek, 28 września – święty Wacław, patron Czech, książę czeski, który w X wieku zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina;

w sobotę, 29 września – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.