Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019 r. – 12 Niedziela Zwykła

 • Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.
 • Gościmy dzisiaj ks. Justyna Ziembińskiego, który głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
 • Dzisiaj w godz. 9.00 – 14.00 trwa kolejna krwiodawstwa przy naszej parafii. Tym razem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przysłało 2 ekipy do obsługi chętnych do oddania krwi. W Domu św. Józefa możliwe będzie pobranie krwi nawet od ponad 100 osób. Zmniejszy się czas oczekiwania na pobranie krwi – serdecznie zachęcamy.
 • Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 • Pamiętajmy, że od jutra na czas wakacji (do końca sierpnia) zmienia się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 630, 830 i 1800. W niedziele natomiast: o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki.
  • Trwa tzw. Oktawa Bożego Ciała. Do 27 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św.  oraz Nieszporach połączonych z Nabożeństwem czerwcowym. Ze względu na prace przy elewacji kościoła, w tym roku wyjątkowo nie mażemy urządzać tradycyjnych precesji w Oktawie Bożego Ciała..
  • Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.
  • W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.
  • W sobotę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 830 i 1800. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Taca w tym dniu przeznaczona będzie tradycyjnie na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
  • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Wiesław Nowosielski. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 900 do 1800 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 830 i 1800). O 1500 Godzina Bożego Miłosierdzia, o każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i ponadto całodzienna spowiedź. Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.
  • Za tydzień Niedziela Chleba
  • W niedzielę za tydzień (30 czerwca) podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy chcieli otoczyć naszymi modlitwami księdza Pawła z racji imienin oraz złożyć mu życzenia.
  • Już dzisiaj informujemy i zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie wakacji w świetlicy działającej przy naszej parafii od 26 czerwca do 09 sierpnia. Ciekawe zajęcia różnego typu będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, słodycze, napoje. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane przez wychowawczynie świetlicy.
  • Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
  • Dzisiaj zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.

   

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.