Ogłoszenia duszpasterskie 21.10.2012 r. – 29 Niedziela zwykła

Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 pierwsze spotkanie dla Rodziców i dzieci kl. II przed I Komunią św. Za tydzień spotkanie dla rodziców i uczniów kl. III na Mszy św. o godz. 1130 – przygotowania do pierwszej rocznicy Kom. Św.

27 października, w sobotę, zapraszamy na projekcję filmu „October Baby” (czyt. Oktober Bejbi). Zaczynamy o godz. 1900 w sali na plebanii. Po filmie, nasz gość, Pani Nikoleta Broda poprowadzi spotkanie na temat: Aborcja – sprawa prywatna czy społeczna? Więcej informacji na stronie internetowej.

W związku z obchodzonym jutro liturgicznym wspomnienie bł. Jana Pawła II, w niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszym kościele relikwie tego Wielkiego Polaka – Papieża. Po Mszach św. modlitwa za przyczyną błogosławionego i możliwość ucałowania relikwii.

Za tydzień, w niedzielę (28 października), Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie będzie rozprowadzać znicze przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla dzieci z naszych józefowskich szkół. Ostatnio, ze względu na zmieszenie się środków ze zbiórki, zmniejszyła się też liczba fundowanych obiadów. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tego dzieła pomocy dzieciom.

W niedzielę za tydzień odbędzie się kolejny Dzień Krwiodawstwa w Józefowie w godzinach 900-1300.

Również za tydzień, spotkanie Koła Różańcowego dzieci, po Mszy św. o godz.1000.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu.

W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, tradycyjnie odprawiona zostanie na naszym parafialnym cmentarzu Msza Święta, o godzinie 1300.

Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów oraz o dacie wnoszonych opłat. Zobowiązujemy, więc opiekunów tych grobów do niezwłocznego zgłoszenia się do kancelarii parafialnej przy ul. 3 Maja 81A, w celu wyjaśnienia sprawy tego grobu. Należy przynieść ze sobą (jeśli zachowały się) potwierdzenia wniesionych opłat. Kartki z taką informacją pojawią się w tym tygodniu na tych grobach i należy je potraktować, jako ostatnie wezwanie.

W związku z przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, parafia nasza przygotowała wydawnictwo o naszych kaplicach. Książeczka z modlitwami do Błogosławionego jest do wzięcia, za darmo, przy wyjściu z kościoła. Jeśli ktoś może, prosimy o dobrowolne ofiary do puszki przy gazetach na koszt druku.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wziąć kalendarz poświęcony tablicom katyńsko-smoleńskim. Znajdziemy tam również tablicę przy naszym kościele. Cena 3 zł.

Działa nasz parafialny kiosk, który jest czynny w niedziele po Mszy Św. o 830, 1000, 1130 i 1300. W tygodniu 15 minut przed Mszą Św. o 18 (od listopada). Polecamy Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego, Katechizm Młodych YOUCAT, obrazki, różańce, książki dla dorosłych i dzieci, modlitewniki i wiele innych. Zapraszamy serdecznie (po prawej stronie przy wyjściu z kościoła). Warto zatrzymać się i sprawdzić, co jest tam ciekawego?

Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa jak zwykle do wzięcia na stoliku prasy, ale również przed kościołem rozprowadzają ministranci. W dzisiejszym numerze Idziemy warto przeczytać m.in.:

– Popiełuszko i polityka – Bezczynność w obliczu zła i udawanie, jakoby w panoszeniu się zła nie było nic niewłaściwego, są najczęstszymi formami współpracy z tym złem przez zwyczajnych, uczciwych ludzi. – pisze o. Jacek Salij OP.

– Dzielmy się wiarą jak chlebem – Trzeba się wiarą dzielić jak chlebem, ale najpierw trzeba się w niej rozsmakować. – mówi abp Henryk Hoser SAC w rozmowie w Moniką Florek-Mostowską.