Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2017 r. – 6 Niedziela Wielkanocna

• Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz.11.30 Uroczystość Rocznicowa Komunii św.
  • Zapraszamy dzisiaj po Mszach św. do Sali Multimedialnej na parterze Domu św. Józefa na wystawę p.t. „Wychowawca wolnych ludzi – ks. Franciszek Blachnicki”. Swoją premierę wystawa miała w Sejmie w dniu 18.03 2017. Wystawa jest poświęcona założycielowi Ruchu ”Światło-Życie” i została objęta honorowym patronatem Prezydenta R.P. Dzisiaj o godz. 13.00 Mszę św. odprawi ks. Marek Sędek –  Moderator Generalny tego Ruchu, a po niej odbędzie się prelekcja i agapa. Serdecznie zapraszamy.Również dzisiaj Parafialna Grupa Charytatywna organizuje Niedzielę Chleba. Zachęcamy, by po Mszy św. wziąć do domu pobłogosławiony chleb i przy tej okazji złożyć ofiarę na potrzebujących w naszej parafii.
  • Przez wszystkie dni maja trwają w naszym kościele Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w nich.
  • Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  • We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.
  • Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
  • W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  • 27 maja pielgrzymka autokarowa do Sandomierza i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Wyjazd o godz. 4:00 Prosimy o dokonywanie wpłat. 10 czerwca planowany jest wyjazd do Lichenia. Przyjmujemy zapisy.
  • 28 maja w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z gimnazjum.
  • W niedzielę 04 czerwca spotkanie dla wyjeżdżających na obóz letni Tygrysy. Po Mszy świętej o godz. 18:00.
  • W ubiegłym roku, jak pamiętamy, uświetniliśmy uroczystość Bożego Ciała dywanem kwiatowym. W tym roku także na tę Uroczystość chcielibyśmy stworzyć równie piękny dywan kwiatowy. Wprawdzie zostało jeszcze trzy tygodnie, ale już dziś zwracamy się z prośbą do parafian o pomoc w przygotowaniu tego dzieła. Jeśli są osoby, które mogą ofiarować kwiaty lub tuje, prosimy o pozostawianie kontaktu w zakrystii lub kancelarii.
  • W sklepiku OREMUS na czerwiec i miesiące wakacyjne oraz najnowszy numer Głosu Ojca Pio i  Anioła Stróża. Zapraszamy.
  • 3 czerwca w Otwocku odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka – przewidziano wiele atrakcji. Więcej na plakatach na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).