Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2019 r. – 29 Niedziela Zwykła

  • Gościmy dzisiaj w naszym kościele Rzymskokatolicką wspólnotę życia konsekrowanego „Rodzina Miriam Betlejem”. Od 5 lat prowadzi swoje skromne życie w Józefowie przy ul. Kampingowej. Zapoznamy się z charyzmatem tej wspólnoty, a po Mszy św. można będzie wesprzeć, prowadzone przez nią dzieła, ofiarą złożoną do puszki przed kościołem.
  • Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny, który dla całego Kościoła ma być czasem zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na misje
  • We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
  • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki w zakrystii lub w kancelarii. Również przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii.
  • Jest to również czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów oraz o dacie wnoszonych opłat. Przypominamy również, że raz na 20 lat trzeba wnieść opłatę za użytkowanie cmentarza. Zwróćmy uwagę, że o miejscu pochowania na naszym cmentarzu możemy dowiedzieć się odwiedzając naszą stronę internetową pod zakładką cmentarz. Tam też dowiemy się o opłatach za grób. Wszelkie sprawy cmentarne załatwiamy w kancelarii.
  • W niedzielę za tydzień Domowy Kościół zaprasza wszystkie dzieci do uczestnictwa w Balu Wszystkich Świętych, który rozpocznie się o godzinie 15.00 w Domu Świętego Józefa. Zachęcamy BARDZO do przebrania się za swoich ulubionych świętych. To dobry moment na przekazanie dzieciom wartości, którymi żyjemy.
  • Za tydzień Niedziela Chleba. Przy chlebie można będzie złożyć ofiarę na opał dla potrzebujących.
  • Również za tydzień Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zorganizuje (jak co roku) przed naszym kościołem kiermasz zniczy. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup obiadów dla potrzebujących dzieci z józefowskich szkół. Serdecznie zapraszamy..

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.