Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2013. – 29 Niedziela zwykła

• Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  • Za tydzień, w niedzielę (27 października), Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie będzie rozprowadzać znicze przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla dzieci z naszych józefowskich szkół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tego dzieła pomocy dzieciom.
  • W niedzielę za tydzień odbędzie się kolejny Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. Krew będzie można oddać w Stacji Caritas przy naszej parafii w godzinach 900-1300. Krew może oddać każdy, kto jest zdrowy, ukończył 18 lat i nie przekroczył wieku 60 lat oraz w danej chwili nie ma przeciwwskazań, o czym decyduje lekarz.
  • W Niedzielę za tydzień spotkanie Koła Różańcowego Dzieci o godz.12:30 w salce na plebanii.
  • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu.
  • W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, tradycyjnie odprawiona zostanie na naszym parafialnym cmentarzu Msza Święta, o godzinie 1300. W tym roku koncelebrze proboszczów józefowskich parafii będzie przewodniczył ks. prof. Marek Starowieyski.
  • Przypominamy też, dbając o wygląd grobów rodzinnych, zadbajmy jednocześnie o czystość na całym cmentarzu. Uporządkowania grobów nie odkładajmy „na ostatnią chwilę”. Wrzucajmy śmieci do postawionych pojemników.
  • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów oraz o dacie wnoszonych opłat. Zobowiązujemy, więc opiekunów tych grobów do zgłoszenia się do kancelarii parafialnej przy ul. 3 Maja 81A w celu wyjaśnienia sprawy tego grobu. Kartki z taką informacją pojawiły się na tych grobach i należy je potraktować jako wezwanie do odwiedzenia kancelarii parafialnej lub kontaktu mail’owego: parafia@parafiajozefow.pl
  • Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godzinie 17.15 gromadzimy się na Nabożeństwie Różańcowym, a po nim sprawujemy Eucharystię. Wszystkich Parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  • 23 października (środa) o godz.19:00 w dolnym kościele, spotkanie z p. dr Ireną Grochowską z Instytutu Ekologii i Bioetyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, nt. GENDER.
  • 26 października (sobota) wyjazd autokarem Służby Liturgicznej na Powązki (zwiedzanie z przewodnikiem).
  • W sklepiku do nabycia październikowy numer miesięcznika dla dzieci PROMYCZEK DOBRA  oraz najnowszy numer MIŁUJCIE SIĘ a także DVD z filmem CRISTIADA.

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 X – Błogosławiony Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 X –Błogosławiony Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce (wspomnienie obowiązkowe).

W najnowszym tygodniku Idziemy  warto przeczytać:

– Czy żyjemy w państwie prawa? – Stan przestrzegania prawa w Polsce i jakość polskiego prawa omawia były sędzia Trybunału Konstytucyjnego Wiesław Johann w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

– To nie filmowe historie – O prostytucji i o handlu kobietami w Europie mówi s. Joanna Lipowska w rozmowie z Hanną Dębską.

– Korzyści z referendum – W referendum już wygrała Warszawa – wiele spraw zostało w ostatnich tygodniach przyśpieszonych. – pisze Krzysztof Ziemiec.