Ogłoszenia duszpasterskie 2.09.2012. – 22 Niedziela zwykła

Dziękujemy wszystkim za udział w Sumie Odpustowej, wszystkim przygotowującym liturgię i biorącym udział w Procesji, a potem w Festynie Rodzinnym. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że mimo nie najlepszej od rana pogody mogliśmy po procesji spotkać się na wspólnym świętowaniu. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego dzieła. Dziękujemy członkom Forum Chrześcijańskiego za przygotowanie poczęstunku (to wymagało naprawdę wielkiej pracy i zaangażowania), dziękujemy Strażakom za grochówkę i pokazy, piekarni Grudziąż za bułeczki i wszystkim, którzy przygotowali ciasta. Miejski Ośrodek Kultury zorganizował nagłośnienie, również nasze miasto przysłało nam pompowaną Dżdżownicę, która bardzo radowała dzieci. Bóg zapłać za scenę przygotowaną przez pp. Alicję i Dariusza Kondejów i za atrakcje przygotowane przez harcerzy, Skautów Europy, Duszpasterstwo Rodzin oraz wielu innych, których trudno tutaj wymienić. Słowa wdzięczności kierujemy do występujących w tym dniu na scenie; dziękujemy: p. Mirkowi Pilarskiemu, zespołowi FlayMay – rodzeństwa Muszakowskich z Otwocka, dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Józefowa, a także p. Pawłowi Markowskiemu, który wraz z zespołem grał wieczorem do tańca. Do puszek na obiady dla potrzebujących dzieci zebrano 1630 zł. Kwotę tę przekazano zgodnie z przeznaczeniem – wystarczy na 400 obiadów.

W związku z 73 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej dzisiaj Msza św. o godz. 11.30 w intencji tych co zginęli bądź zostali zamordowani przez najeźdźców z zachodu i ze wschodu, a po niej młodzież naszego gimnazjum im. Łączniczek Armii Krajowej przedstawi inscenizację plenerową przy kościele. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość poczty sztandarowe, harcerzy, skautów, organizacje społeczne oraz wszystkich mieszkańców Józefowa.

Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej oraz czy wyspowiadały się rozpoczynając nowy rok nauki. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych codziennie podczas Mszy św. porannych i wieczornych. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci kl. I w niedzielę za tydzień 9 września na Mszy św. o 11:30.

Przypominamy, że w naszym kościele codziennie są odprawiane Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. W niedzielę zaś o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00, 18.00 i 20.00. Wracamy też do Adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00 – 9.30, w piątek w godz. 17.00 – 18.00.

Dzisiaj I niedziela miesiąca: *Po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najśw. Sakramentu, procesja i spotkanie Kół Żywego Różańca. *O godz. 17.00 w salce na plebani katecheza dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii przed chrztem dzieci.

Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Taca za tydzień na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

Zapraszamy do śpiewania w naszym organizowanym nowym chórze parafialnym. Próby  odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w salce na plebanii.

W tym tygodniu przypada: * pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; zapraszamy na godz. 18:00, kiedy to będziemy się modlić szczególnie o powołania z naszej parafii. *pierwszy piątek – Msza dodatkowa o godz. 17:00 i zapraszamy do spowiedzi na początek roku szkolnego, oraz do obchodzenia pierwszych piątków miesiąca.

W piątek o godz. 18:00 Msza św. rozpoczniemy spotkanie wspólnoty Ruchu Światło-Życie; szczególnie nowe młode osoby już od klasy V. Zapraszamy serdecznie.

W sobotę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu wyjazd autokarów do Częstochowy o godz. 5.30.

Pierwsza po wakacjach zbiórka lektorów i ministrantów odbędzie się w sobotę, 15 września o godz. 10:00. Zapraszamy zwłaszcza kandydatów na ministrantów (od 2 klasy szkoły podstawowej).

Również 15 września w sobotę o godz. 10:00, w sali na plebanii, odbędzie się pierwsze spotkanie Bielanek.

W niedzielę za tydzień, dziewiątego września, ok. godziny 13.30 spod kościoła p.w. Św. Wincentego a’Paulo w Otwocku ruszy marsz w obronie wolnych mediów i Telewizji Trwam. Więcej informacji znajdziemy na plakatach.

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 25 września (wtorek) o godz. 19:30, w sali na plebanii.

9 września, Aleksandra i Tomasz Sulejowie, będą po Mszy św. o godz. 10 i 11:30 przed kościołem rozprowadzali grę rodzinną „Pytaki” (gra która integruje rodzinę i pogłębia relacje). Koszt: 15zł.

W dniach od 11 do 18 marca 2013 roku, nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt: 2200zł + 450 Euro. Zapisy do 30 września. Więcej informacji na stronie internetowej. Zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:

·       w poniedziałek, 3 września – święty Grzegorz Wielki, papież żyjący w VI wieku, miłośnik i reformator liturgii. Niech on będzie naszym mistrzem w poznaniu i ukochaniu Mszy Świętej.

·       7 września – bł. Ignacy Kłopotowski – urodził się w 1866 roku w Korzeniówce na Podlasiu. Wyświęcony na prezbitera, przez 17 lat duszpasterzował w Lublinie, a potem przeniósł się do Warszawy. Od 1919 roku do końca życia był proboszczem parafii Matki Bożej Loretańskiej przy kościele Św. Floriana, obecnej katedrze warszawsko-praskiej. Wyróżniał się ogromna aktywnością i niespotykaną ofiarnością w służbie człowiekowi. Założył szereg instytucji dobroczynnych. Przekonany, że najskuteczniejszym sposobem ewangelizowania jest słowo drukowane, wydawał broszury religijne oraz prasę katolicką. Aby zapewnić ciągłość tego apostolstwa, założył Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Zmarł 7 września 1931 roku. Z woli papieża Benedykta XVI jego beatyfikacja miała miejsce w Warszawie 19 czerwca 2005 roku.

·       8 września – Matka Boża Siewna – W Jerozolimie już w V wieku obchodzono uroczystość poświęcenia bazyliki w miejscu narodzenia się Matki Bożej. W Bizancjum i w Rzymie święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny było znane w VII wieku i wkrótce stało się jednym z głównych świąt maryjnych. Narodzenie się Maryi było zapowiedzią narodzenia Jezusa Chrystusa. Tu, gdzie istnieje taki zwyczaj, można dziś dokonać obrzędu błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion