Ogłoszenia duszpasterskie 2.01.2022 r. – 2 Niedziela po Nar. Pańskim

  • Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).
  • W najbliższy wtorek, 4 stycznia, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 
  • W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte będą odprawiane wg. porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Pan Mirek – nasz kościelny – przygotuje kredę i kadzidło, które można będzie wziąć do domów.
  • Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

  • Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.
  • Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej rano i po południu od g. 16.30. 
  • W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  • Po 9 stycznia, na przestrzeni dwóch tygodni pragniemy odwiedzić kolędowo naszych parafian na indywidualne zaproszenia. Można jeszcze zapisać się zarówno na naszej stronie internetowej lub wypełnić formularz ze stolika za ławkami.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli akcję zakupu i rozwożenia paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Dzięki Państwa pomocy udało się obdarować 151 rodziny paczkami żywnościowymi. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Pojawiła się możliwość odprawienia gregorianki w lutym tego roku. Można w tej sprawie zgłosić się do zakrystii lub kancelarii.