OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 marca 2023 r. – 4 Niedziela Wielkiego Postu

  • Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  • Mimo, że w liturgii Ur. św. Józefa jest przeniesiona na poniedziałek, jednak w dzisiaj też pamiętamy o Patronie Rodzin i Patronie naszego Miasta Józefowa. Dlatego też dzisiaj podczas Mszy św. o g. 13:00 nasz Ordynariusz biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży i będziemy modlić się w intencji mieszkańców Józefowa.
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele (również dzisiaj) o godz. 17:00. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godzinie 9:00, 17.00 i 19.00 Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 6:30, 8:30, 11:00 i 18:00. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy św. o godz. 18:00.
  • Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas po Mszach św. rozprowadza świece wielkanocne i zbiera datki na pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej parafii.
  • W niedzielę za tydzień Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian. Ofiarę będzie można złożyć przy wyjściu z kościoła.
  • Zapraszamy dzieci z naszej parafii do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową palmę wielkanocną. Palmy podpisane imieniem i nazwiskiem z dopiskiem wieku osoby przygotowującej prace przynosimy do zakrystii do 24 marca. W kościele przygotujemy wystawę prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedziele 26 marca tak, by każdy mógł swoją palmę przynieść do poświęcenia w Niedzielę Palmową. Na uczestników konkursu czekają nagrody.