Ogłoszenia duszpasterskie 18.11.2012 r. – 33 Niedziela zwykła

Uświadomienie sobie dziś w słowie Pańskim faktu przemijania niech zmieni naszą perspektywę i nauczy dalekowzroczności sięgającej aż w wieczność.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który głosi słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła w Nadmie.

Niedzielę dzisiejszą przeżywamy, jako Dzień modlitw za Polonię Zagraniczną. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.

Spotkanie dla rodziców i dzieci kl. II przed I Kom. Św. dzisiaj po Mszy o 1130

Dzisiaj o godz.1900 w sali na plebanii: Film „Honor Generała„; po filmie spotkanie z p. Mateuszem Mrozem, wnukiem porucznika Adolfa Mroza, żołnierza gen. Sosabowskiego. Więcej informacji na stronie internetowej i plakatach.

Jutro 19 dzień miesiąca. Msza św. o bł. Jerzym Popiełuszce o godz. 1800. Po Mszy św. nowenna do ks. Jerzego. Przygotowane są karteczki, na których można zapisać prośby, podziękowania za przyczyną ks. Jerzego (można je składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem). Zapraszamy.

Nasza parafia włącza się aktywnie w duszpasterstwo rodzin i razem z Domowym Kościołem, czyli gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, organizujemy ciekawe multimedialne warsztaty małżeńskie pt. „Nawigacja w rodzinie”. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, od świeżo poślubionych, przez tych z kilku, kilkunastoletnim doświadczeniem, aż do tych z bagażem złotych godów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 24 listopada o godzinie 1600 w sali parafialnej na dole na plebanii. Potrwa ok. 2,5 godziny. Osią warsztatów jest film, zrealizowany z udziałem znanych autorytetów z różnych dziedzin życia rodzinnego. Uczestnicy warsztatów pracują na podstawie wyświetlanych konferencji oraz posługując się opracowanym przez psychologów indywidualnym arkuszem ćwiczeń. W czasie warsztatów każdy z uczestników otrzyma pakiet pomocnych materiałów. Przewidziana jest również przerwa kawowa.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim organizującym i biorącym udział w minioną niedzielę (11 listopada) we Mszy św. za Ojczyznę i pikniku patriotyczno-historycznym przy naszym kościele. To piękna społeczna inicjatywa i okazja do wyrażenia naszej patriotycznej postawy i miłości do „wszystkiego, co Polskę stanowi”.

SFCh składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspomogli ofiarami, przy okazji zakupu zniczy przed kościołem. Zebrane pieniądze w tym dniu wystarczą na obiady dla dzieci naszych szkół na ok. dwa miesiące.

W sklepiku parafialnym jest do kupienia ciekawa książka: „Duchowa Pielgrzymka do Ziemi Świętej”. Zapraszamy.

Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa jak zwykle do wzięcia na stoliku prasy, ale również przed kościołem rozprowadzają ministranci. W dzisiejszym numerze Idziemy warto przeczytać m.in.:

– Dumni z Polski – Niezależnie od historycznego czasu, pokazujmy narodowe dziedzictwo następnym pokoleniom. Bo nikt tego za nas nie zrobi. – pisze Krzysztof Ziemiec.

– Jestem kibolem – Czy zakonnik może być kibicem. Czy kibice to chuligani i przestępcy? – odpowiada organizator Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, salezjanin, ks. Jarosław Wąsowicz

W tym tygodniu patronują nam:

• 19 listopada – błogosławiona Salomea. Żyła w XIII wieku. Swoje oddanie wyłącznie Bogu potwierdziła decyzją o dziewiczym małżeństwie. Ostatnie lata życia spędziła w klasztorze w Skale;
  • 20 listopada – święty Rafał Kalinowski, powstaniec styczniowy, zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności wstąpił do Karmelu, któremu nadał impuls do rozwoju;