Ogłoszenia duszpasterskie 16.09.2012. – 24 Niedziela zwykła

Ofiary zbierane dzisiaj na tacę pragniemy przeznaczyć na wykończenie dolnego kościoła. Prace są już zaawansowane i chcemy jeszcze w tym roku oddać dolny kościół do użytkowania. Prosimy o wsparcie tej inwestycji.

Kościół rozpoczyna dziś kwartalne dni modlitw. Na początku roku szkolnego i katechetycznego poleca w tej modlitwie młodzież, dzieci i wychowawców. W osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła.

Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.

W niedzielę za tydzień o godz. 11.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie. Będziemy polecać Bogu studentów, wykładowców i wszystkich pracowników tej szacownej uczelni. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do śpiewania w naszym organizowanym nowym chórze parafialnym. Próby  odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w salce na plebanii.

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczynają się 25 września (wtorek) o godz. 19:30, w sali na plebanii.

Przypominamy, że w naszej parafii prowadzone są konsultacje z panią psycholog w zakresie: kryzysów małżeńskich i rodzinnych, konfliktów i kryzysów w relacjach z innymi, oraz innych problemów i trudności. Zapraszamy małżeństwa i osoby indywidualne. Poradnia czynna jest w każdy czwartek od 18:00 do 19:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Również można bezpłatnie uzyskać poradę prawną w każdą środę od 19:00 do 20:00.

Przypominamy też, że w naszym kościele codziennie są odprawiane Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. W niedzielę zaś o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00, 18.00 i 20.00. Wracamy też do Adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00 – 9.30, w piątek w godz. 17.00 – 18.00.

Przyjmiemy do odprawienia Msze św. gregoriańskie, jeszcze w tym roku na październik, listopad i grudzień tego roku lub w dowolnym miesiącu roku 2013.

W dniach od 11 do 18 marca 2013 roku, nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt: 2200zł + 450 Euro. Zapisy do 30 września. Więcej informacji na stronie internetowej. Zapraszamy.

W niedzielę za tydzień będziemy gościć na wszystkich Mszach św. Ks. prał. Henryka Zielińskiego – Redaktora Naczelnego tygodnika „Idziemy”. Jest to jedyny tygodnik katolicki wydawany w Warszawie. Utrzymuje się tylko i wyłącznie z opłat za sprzedane egzemplarze. Zachęcamy więc do szerszego czytania, tym bardziej, że w tygodniku tym znajdziemy teksty wielu znanych i cenionych osób zarówno duchownych jak i świeckich. Gdyby kogoś nie było stać na regularne kupowanie tego tytułu, może brać go za darmo – najważniejsze, abyśmy czytając prasę katolicką mogli z szerszej perspektywy spojrzeć na naszą rzeczywistość i świat wokół nas.

W niedzielę za tydzień wielka wyprzedaż z naszego parafialnego kiosku. Po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 można będzie kupić wiele książek, albumów itp. po bardzo atrakcyjnych cenach.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Otwocku serdecznie zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Początek w niedzielę 23 września po Mszy wieczornej o godz. 18.00. Kolejne spotkania w niedziele po Mszy wieczornej.

Dzisiaj przed józefowskimi kościołami są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zwiększającej dochody gmin. Większe dochody gmin to więcej pieniędzy na przedszkola, szkoły, drogi, inwestycje rekreacje i kulturę. Zachęcamy więc, by zatrzymać się przy stoliku i złożyć swój podpis na tak.

 W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

we wtorek, 18 września – święty Stanisław Kostka, patron młodzieży polskiej i Polski;

w czwartek, 20 września – święty Andrzej Kim Taegon, pierwszy kapłan koreański i jego 103 towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku;

w piątek, 21 września – święty Mateusz, Apostoł i Ewangelista. Zanim Chrystus go powołał, był celnikiem w Kafarnaum. Apostołował w Palestynie wśród Żydów. Dla nich między 50 a 60 rokiem napisał księgę Ewangelii. Wskazywał, że to właśnie Chrystus jest wyczekiwanym od dawna Mesjaszem, że na Nim potwierdziły się starotestamentalne proroctwa i zapowiedzi.