Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2019 r. – III Niedziela Adwentu

 • Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
 • Aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Łukasz – Misjonarz św. Rodziny ze Świdra. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630 (Roraty), 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000. Program w coniedzielnym biuletynie i na stronie internetowej.
 • We wtorek na godz. 1100 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych. Po godz. 1230 chcemy nawiedzić chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Prosimy o zgłaszanie tych chorych w zakrystii. Przez wszystkie te dni skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem w sakramencie spowiedzi.
 • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
 • Zachęcamy do udziału w Roratach od pon. do soboty o godz. 630. W soboty dodatkowa Msza św. Roratnia w rycie trydenckim w dolnym kościele o godz. 7.30.

 • W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
 • W opłatki można zaopatrzyć się w kaplicy bł. ks. Jerzego lub zakrystii – rozprowadzają ministranci.
 • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz Parafialny Zespół Caritas organizują dzisiaj przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek oraz za tydzień kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
 • Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
 • W drugi dzień świąt (26 grudnia) będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie – podczas Mszy św. o godz. 1300 można będzie uroczyście odnowić przysięgę małżeńską. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej uroczystości.
 • Przy wyjściu z kościoła stoją kosze przygotowane na dary, z którymi licealiści szkoły Żagle pojadą do Polaków w okolice Lwowa. Będą stały do 20 grudnia.
 • Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek w Otwocku poszukuje lekarza i pielęgniarki do pracy na kontrakcie. Telefon i więcej o tym na tablicach ogłoszeń.
 • W sklepiku można nabyć świece CARITAS oraz kartki świąteczne, komplety kolędowe i kropidła. 

Program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

19.12.     Czwartek (5)        Zawiszy z blokami (5)

20.12.    Piątek (4)     3 Maja (bez bloków) od Kopernika do Jarosławskiej i Zagajnikowa (4),

21.12.     Sobota (5)   Polna bez bloków, św. Józefa i blok Polna 9a, Puszkina za cmentarzem (5)