Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023 r. – 28 Niedziela Zwykła

 • Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.15 gromadzimy się na Nabożeństwie Różańcowym a po nim na wieczornej Eucharystii. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
 • W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 • Trwa Nowenna za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki przed Jego wspomnieniem. Jest ona połączona z Nabożeństwami Różańcowymi. A w czwartek, 19 października, przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu zapraszamy do kościoła zwłaszcza na 1800 – Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego oraz możliwość ucałowania relikwii.
 • Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.
 • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Misje.
 • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Również przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii. W intencjach wypominków rocznych będziemy się modlić w każdy pierwszy wtorek miesiąca. O godz. 17.00 przed Najświętszym sakramentem będziemy odmawiali różaniec za zmarłych czytając wypominki, a ukoronowaniem naszej modlitwy będzie Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Również w pierwszym tygodniu listopada codziennie o godz. 17.15 będziemy modlić się na różańcu w intencjach wypominkowych. Bardzo zależy nam na obecności wiernych na wspólnej modlitwie za zmarłych. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w tych modlitwach. Również, jak dotychczas, można zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.

 • Po wakacjach wznowiła działalność Schola Dziecięca. Próby odbywają się w niedziele o 11.30 (przed Mszą św.) w salce na plebanii. Zapraszamy serdecznie dzieci oraz mądrych rodziców, którzy pragną by ich dzieci włączyły się w niedzielną liturgię.
 • Przypominamy, że po wakacjach rozpoczęła działalność nasza kawiarenka parafialna. Zapraszamy w niedziele po Mszach Świętych o godz. 10:00 i 11:30 do Domu Św. Józefa. Oprócz kawy i herbaty są również ciasta i lody.
 • 11 listopada 2023r ks. Łukasz i Wspólnota Kobiet Betania organizują autokarową pielgrzymkę kobiet do Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Wyjazd o 9:00 powrót o 14:30. W planie pielgrzymki: film o Św. Stanisławie Papczyńskim, zwiedzanie muzeum, Msza Św. przy grobie świętego, różaniec przy kapliczkach sanktuarium. Koszt wyjazdu to 35 zł (autokar).  Zapisy w zakrystii.
 • W związku z dzisiejszymi wyborami do parlamentu, za Episkopatem Polski przypominamy, że każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w wyborach parlamentarnych. Zachęcamy więc wszystkich do udziału w wyborach i do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem. Prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.