Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2019 r. – 24 Niedziela Zwykła

  • Ofiary dzisiaj składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Kościół przeżywa dzisiaj dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
  • Dzisiaj po Mszy o 11:30 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży już przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, natomiast tegorocznych ośmioklasistów zapraszamy na rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w niedzielę za tydzień, 22 września, również w dolnym kościele po Mszy Świętej o godzinie 1130.
  • Od jutra będą zapisywane Intencje na rok 2020.

 

  • We wtorek (17 września) przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.
  • W czwartek przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • Już teraz ogłaszamy, że nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczynają się 25 września (środa) o godz. 19:30, w sali Domu św. Józefa.
  • Schola Dziecięca zaprasza wszystkie chętne dzieci do śpiewu w chórku podczas Mszy św. z udziałem dzieci w niedziele o godz. 11.30. Próby odbywają się w Domu św. Józefa przed mszą czyli o godz. 11.00. Zapraszamy.
  • W niedzielę za tydzień, niedzielę 22 września, odbędzie się akcja „STU KRWIODAWCÓW NA STULECIE PARAFII”. To piękny dar serca na jubileusz naszej parafii. Potrzeba jednak więcej niż zwykle krwiodawców. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym pięknym dziele miłosierdzia.
  • Zespół Caritas przy naszej Parafii włącza się w Ogólnopolską akcję Kromka Chleba dla Sąsiada. W dniach 20 (w godz.15-20) i 21 września (w godz. 10-20) w sklepie Biedronka przy Nadwiślańskiej prowadzona będzie zbiórka żywności dla naszych podopiecznych. Potrzebne są osoby mogące w tym terminie pełnić dyżury w sklepie, aby rozdawać ulotki na temat akcji i koordynować zbieranie darów do koszy. Osoby zainteresowane mogą potwierdzić gotowość do współpracy wpisując się na listę dostępną w zakrystii. Każdy może wesprzeć naszą akcję przekazując zakupione produkty żywnościowe typu cukier, mąka, kasza, ryż, makaron, olej. Więcej informacji o tym przedsięwzięciu umieszczonych jest na ulotkach wyłożonych przy wejściu do kościoła, plakatach rozwieszonych w gablocie oraz na Facebooku.