Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2012 r. – 28 Niedziela zwykła

  • W czwartek, 11 października został otwarty w Kościele Powszechnym ROK WIARY. Również dzisiaj podczas każdej Mszy św. prośmy dobrego Boga o dobre owoce tego czasu Bożej łaski.
  • Obchodzimy dziś Dzień Papieski; na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.
  • Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich także w naszej modlitwie.
  • W czwartek, 18 października, święto świętego Łukasza Ewangelisty. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • W piątek, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki – Msza św. i Nowenna do błogosławionego o godz. 1800
  • Trwają zapisy na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania u ks. Adama.
  • Przygotowanie do I Komunii dla Rodziców i dzieci kl. II w przyszłą niedzielę 21 października br. spotkanie po Mszy o 1130. Spotkania będą zwykle w trzecią niedzielę miesiąca – do maja.
  • Od dzisiaj działa nasz parafialny kiosk. W związku z Rokiem Wiary znajdziemy w nim Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego, okolicznościowe obrazki, książki, kalendarze. Warto zatrzymać się i sprawdzić, co jest tam ciekawego?
  • Szkoła „Strumienie” Stowarzyszenia STERNIK serdecznie zaprasza na wykład zorganizowany w związku z rozpoczynającym się właśnie Rokiem Wiary, pt. „SKARB WIARY CZY GARB WIARY? – jak przekazywać wiarę w rodzinie? Wykład wygłosi doświadczony Duszpasterz akademicki, ks. Piotr Pawlukiewicz, który postara się odpowiedzieć na wiele pytań, które stawiamy sobie jako rodzice i ludzie wierzący, a mianowicie: Jak postępować, aby nasze dzieci w dorosłym życiu uznały za własne wartości, które im przekazujemy? Co robić, aby wiarę traktowały jak skarb, a nie jak niepotrzebny bagaż? Jak najlepiej wykorzystać w rodzinach rozpoczynający się Rok Wiary? Wykład odbędzie się dn. 18 października 2012r. o godz. 18.30, w Auli Szkoły „Strumienie”, przy ul. 3 Maja 129 w Józefowie. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
  • Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa jak zwykle do wzięcia na stoliku prasy, ale również przed kościołem rozprowadzają ministranci. W dzisiejszym numerze Idziemy warto przeczytać m.in.:

¾  W niewoli kredytów. Jaka jest różnica miedzy zadłużonym na 40 lat Polakiem a starożytnym niewolnikiem? Niewielka. O czym powinniśmy wiedzieć, zanim podpiszemy wniosek o kredyt? – pisze Monika Florek-Mostowska.

Nieposłuszeństwo Adama i Ewy. Adam i Ewa nie musieli wierzyć w Boga, bo wiedzieli, że On istnieje. Lecz sama wiedza nie wystarczyła, aby oprzeć się pokusie. – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski w pierwszym odcinku z cyklu przedstawiającego biblijnych świadków wiary.