Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2017 r. – 5 Niedziela Wielkanocna

 • Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
 • Dzisiaj w naszym parafialnym kościele uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa.
 • Dzisiaj Ruch Szensztacki, a szczególnie Ojcowie zapraszają na pielgrzymkę Ewangelizacyjną ulicami Otwocka i Józefowa. Początek w sanktuarium w Świdrze u Sióstr Szensztackich o godz. 15.00, zakończenie w Sanktuarium Ojców o godz. 19.00. Potem Msza odpustowa.
 • Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.
 • Jutro ( poniedziałek ) o godz. 19:30 w Domu św. Józefa spotkanie dla wyjeżdżających na jesienną pielgrzymkę kresową na Białoruś i Litwę.
 • We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
 • 27 maja pielgrzymka autokarowa do Sandomierza i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Wyjazd o godz. 4:00 Prosimy o dokonywanie wpłat. 10 czerwca planowany jest wyjazd do Lichenia. Przyjmujemy zapisy.
 • W niedzielę za tydzień 21 maja podczas Mszy św. o godz.11.30 Uroczystość Rocznicowa Komunii św. We wtorek po nabożeństwie majowym próba dla dzieci rocznicowych.
 • Przez wszystkie dni maja trwają w naszym kościele Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w nich.
 • 28 maja w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z gimnazjum.
 • Burmistrz Miasta Józefowa, Miejski Ośrodek Kultury, Redakcja pisma samorządowego „Józefów nad Świdrem” zapraszają na Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy „UKWIECAMY NASZE MIASTO” – Niedziela 14 maja godz. 10-14. Na placu przed Urzędem Miasta będą ogrodnicy, atrakcyjne rośliny i porady a także stoliki wymiany roślin.