Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2020 r. – 15 Niedziela Zwykła

  • Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  • Jutro 13. dzień miesiąca, a więc po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski i procesja.
  • W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. 

  • Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Justyna Ziembińskiego, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Jest organizowana jeszcze jedna Róża Żywego Różańca. Tym razem zapraszamy mężczyzn, jest jeszcze 10 wolnych miejsc. Można zapisać się w zakrystii lub w kancelarii. Organizatorzy tej Róży pragną w ten sposób uczcić 100 lecie naszej parafii oraz 100 lecie Cudu nad Wisłą.
  • Dzisiaj druga tura wyborów prezydenckich. Pamiętajmy, że człowiek wierzący, katolik, ma wręcz obowiązek wziąć udział w wyborach. Nie może być mu obojętne kto będzie Prezydentem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.