Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2012 r. – 32 Niedziela zwykła

Chwaląc ubogą wdowę, Jezus powiedział nam, że dzielić się trzeba zawsze tym, co się ma, gdy inny człowiek jest w potrzebie lub gdy cel jest ważny. Pamiętajmy o tym – zwłaszcza w kontekście tego, że niedziela dzisiejsza jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Dziś, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Główna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1300. Zapraszamy na nią wszystkich, zwłaszcza władze samorządowe, poczty sztandarowe, organizacje społeczne. Na tę Uroczystość grupa mieszkańców Józefowa zorganizowała Piknik Patriotyczno-Historyczny przy naszym kościele. Będzie wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj o godz.19:00 w salce na plebanii: Film dokumentalny „Józef Piłsudski” z 1935 roku!; po filmie spotkanie z historykiem. Więcej informacji na stronie internetowej i plakatach.

Sklepik parafialny poleca! W związku z rozpoczętym Rokiem Wiary zachęcamy do czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego. Dla młodych polecamy YOUCAT– katechizm napisany przystępnym  językiem i w sposób bardzo ciekawy przybliżający podstawowe prawdy wiary. Dla bardziej zabieganych dorosłych mamy Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz książkę Taka jest wiara Kościoła. Katechizm dla dorosłych. Szczególnie polecamy w tym tygodniu film JA JESTEM o żywej i realnej obecności Jezusa w Eucharystii. Zapraszamy!

Spotkanie dla rodziców i dzieci kl. II przed I Kom. Św. w przyszłą niedzielę po Mszy o 1130

Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa jak zwykle do wzięcia na stoliku prasy, ale również przed kościołem rozprowadzają ministranci.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 12 listopada – święty Jozafat, działający na początku XVII wieku apostoł jedności Kościoła na polskich kresach wschodnich;
  • 13 listopada – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy polscy z początku XI wieku, których krew przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie;
  • 16 listopada – Najświętsza Maryja Panna Ostrobramska, patronka najważniejszego sanktuarium maryjnego na Litwie, także bardzo bliskiego Polakom;
  • 17 listopada – święta Elżbieta Węgierska. Po śmierci męża została tercjarką franciszkańską i poświęciła się bez reszty ubogim i zaniedbanym.