Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019 r. – Ur. Zesłania Ducha św.

 • Dzisiaj Mszach św. jest możliwość wsparcia letniej akcji wyjazdowej dzieci i młodzieży na obóz Tygrysy na mazurach, prowadzony przez ks. Tomasza Połomskiego oraz ks. prał. Mirosława Mikulskiego. Chętnych do wyjazdu wakacyjnego na obóz „Tygrysy” na Mazurach prosimy o wypełnienie przygotowanej ankiety. Na obozie będą również dzieci z dawnego bloku wschodniego oraz dzieci z ośrodków wychowawczych i domów dziecka. Dlatego przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel.
 • Dzisiaj gościmy w naszej parafii Chór z Ukrainy: Szumska Szkoła Sztuki. Jest to tzw. Echo Sacrosongu odbywającego się przy par. NMP Królowej Polski w Otwocku. Po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 będzie krótki koncert, a przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary – wsparcia działalności tego chóru.
 • W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy do kościoła na Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00.
 • W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada 13. dzień miesiąca, więc po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski i procesja maryjna wokół kościoła.
 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a po niej, w czwartek 20 czerwca, przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 1130. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała.
  • I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,
  • II ołtarz – Ochotnicza Straż Pożarna,
  • III ołtarz – Ruch Światło-Życie,
  • IV ołtarz – Okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.

 • Wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tuj ze swoich ogrodów, a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów lub gałązek tuj, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii. Również dzisiaj można złożyć do skarbony za ławkami ofiarę na ten cel, gdyż trzeba wydrukować nowe szablony kwiatowe, nawiązujące do 100 -lecia parafii.
 • Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów. Za tydzień pragniemy poświęcić samochody, by prosić o Bożą opiekę, a sobie przypomnieć, że wszystko, co posiadamy (a więc również i samochód) mają nas prowadzić do Boga.
 • W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17:30.
 • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (od 24 czerwca do 1 września) zmieni się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. W niedziele natomiast: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.