Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020 r. – II Niedziela Adwentu

 • Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich.
 • W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 6.30. Zapraszamy zwłaszcza młodzież i dzieci. W dolnym kościele w rycie trydenckim Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, a w soboty o godz. 7.30.
 • We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 630, 830 i 1800. O godz. 1200 Msza św. i Adoracja w Godzinie Łaski.
 • 10 grudnia to drugi czwartek miesiąca, a więc po Mszy Św. o g. 18.00 z przypadającego wspomnienia Matki Bożej Loretańskiej odbędzie się nabożeństwo do Św. Józefa.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Poprowadzi je Misjonarz św. Rodziny ze Świdra. Otoczmy księdza rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział bezpośrednio lub przez Internet i skorzystał z sakramentu pojednania.

 • W niedzielę za tydzień Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie z Parafialnym Zespołem Caritas organizują zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian.
 • Składamy serdeczne podziękowanie dla ofiarodawców, którzy w minioną niedzielę wsparli fundusz naszej parafialnej Caritas. Zebraliśmy prawie 3 000 zł na zimową pomoc potrzebującym. Również Bóg zapłać wszystkim organizatorom i darczyńcom zbiórki żywności w sklepie Biedronka przy ul. Nadwiślańskiej. 315 kg żywności zostanie już w tym tygodniu przekazana dla potrzebujących.
 • I jeszcze jedna potrzebna akcja. Szpital covidowy w Otwocku oraz Domy Pomocy Społecznej w Józefowie i w Otwocku potrzebują wody mineralnej niegazowanej dla chorych i podopiecznych. Butelki małe i duże. Zbiórka w najbliższą środę (9.12.), w godzinach 17.00 – 19.00, na parkingu naszego kościoła przy Domu św. Józefa.
 • W sklepiku parafialnym można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i częściowo na potrzeby najuboższych.
 • W zakrystii lub kancelarii można zaopatrzyć się w opłatki.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.