Ogłoszenia duszpasterskie 06.02.2022 r. – 5 Niedziela Zwykła

  • Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 13:00.
  • W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
  • Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. Ks. Mateusz od godz. 9:00 uda się do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą.
  • Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

  • Na święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boże Gromnicznej) dotarła do nas z drukarni książka – modlitewnik: Józefowskie kapliczki różańcowe u Matki Bożej Częstochowskiej. Pani Joanna Ducka-Dębecka oraz wszyscy, którzy przygotowali wydanie tej książeczki zrobili to gratis. Bóg zapłać im za to. Wydrukowanie jednego egzemplarza kosztowało 6 złotych. Można wziąć tę książeczkę za darmo, ale jeśli ktoś może, prosimy o wrzucenie do skarbony obok tego stolika ofiary na koszty druku.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
  • W ostatnim czasie odeszli do Pana: + Bogusław Kozmana, + Piotr Szczepański, + Barbara Mętrak, + Wiesława Goleniewska oraz Teodozjusz Faleńczyk. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.