Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2024 r. – 5 Niedziela Zwykła

• Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…
  • Zapraszamy dzisiaj rodziców, którzy planują chrzest dziecka i przyszłych rodziców chrzestnych z naszej parafii, na konferencję przedchrzcielną po Mszy Świętej o 11.30 w salce na plebanii.
  • Dzisiaj w godzinach 9:00 do 14:00 w Domu św. Józefa trwa Akcja Krwiodawstwa. Gorąco zachęcamy tych , którym zdrowie na to pozwala ratować zdrowie i życie naszych bliźnich tym bezcennym darem.
  • Przypominamy, że w poniedziałki po Mszy św. o godz. 8:30 trwa całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu do wieczornej Mszy św. Zapraszamy zwłaszcza na wspólnie odmawiany Różaniec za Ojczyznę o 17:20 przed wieczorną Mszą św.
  • We wtorek, 6 lutego, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 18:30 na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcemy poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, czyli w sumie już niebawem. W związku z Dniem Chorego dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.
  • Dzieci I Komunijne i ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne 11 lutego 2024 po Mszy Świętej o 11.30 do dolnego kościoła. Przypominamy także o obowiązku uczestnictwa we Mszach Świętych niedzielnych.
  • Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
  • W tym tygodniu kończymy kolędę. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, albo do których nie trafiliśmy, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Chcemy ich odwiedzić w najbliższą sobotę od godz. 11.00. Oto program wizyty na najbliższy tydzień:
  • 05.02 Poniedziałek  3 Maja 98, 98a, Błękitna 1a
  • 06.02 Wtorek             Błękitna domy, Błękitna 1b, Polna 42, 42b, 42c, 44
  • 07.02 Środa                 Błękitna 2, Polna 19a, 19b
  • 08.02 Czwartek         3 Maja 2, 2a, 2b, 2c, 2d
  • 09.02 Piątek                Piaskowa 51, 51a, 53
  • 10.02 Sobota               od godz. 11.00 kolęda na indywidualne zaproszenie

w tygodniu kolędę rozpoczynamy od 16.30, w soboty od 11.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.