Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2012 r. – I Niedziela Adwentu

Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ojca Tomasza Litwiejko, Karmelitę. Ojciec Tomasz na każdej Mszy św. będzie mówił nam o Szkaplerzu. W ROKU WIARY chcemy, aby w naszej parafii odbyło się uroczyste przyjęcie Szkaplerza 8 grudnia podczas Mszy św. o godz.1800 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rok Wiary. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii głoszenie, katechez opartych na Katechizmie Kościoła Katolickiego podpisanym przez bł. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do przychodzenia w każdą niedzielę do kościoła 5 minut wcześniej, aby przed Mszą św. wysłuchać kolejnej katechezy.

Dzisiaj I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, o godz. 17.00 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.

Dzisiaj spotkanie Koła Różańcowego dzieci po Mszy św. o godz.1000.

Jak co roku, SFCh z Grupą Charytatywną przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszego miasta. Na ten cel organizowany będzie kiermasz przedświąteczny 16 grudnia. Dzisiaj zaś, zbiórka do puszek przed kościołem. Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielone naszym mieszkańcom potrzebującym pomocy. Naszym wsparciem wszystkich potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin jest też kupno zakup świec Caritasu (Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom), które są już do nabycia w naszym kiosku.

Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 630 rano. Przychodzimy na nie ze świecami opatrzonymi lampionami (również dorośli); pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach. Pamiętajmy: Roraty zaczynamy już jutro o godz. 630.

W okresie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 700. Od poniedziałku do soboty Msze św. w tym okresie będą, więc codziennie odprawiane o godz. 630 (Roraty), 830 i 1800.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pobłogosławiliśmy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Do opłatków, jak co roku dołączamy życzenia świąteczne od duszpasterzy oraz program poświątecznej wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Mamy nadzieję, że pozwoli to tak zaplanować czas, by można było przyjąć wizytę kolędową księdza. Od dzisiaj opłatki oraz można nabyć w kiosku parafialnym, w zakrystii lub w kancelarii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i po południu od godz. 1630. Dodatkowa Msza św. dla dzieci w piątek o godz. 1700. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.

W sobotę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 11.00 i 18.00. O godz. 11.00 uroczysta Msza święta ku czci Maryi Niepokalanej, a po niej Różańcowe Tajemnice Światła i inne modlitwy. Odmówimy też Akt Ofiarowania Naszej Parafii Maryi Niepokalanej. Tego dnia będzie można podjąć duchową adopcję. Informacje i deklaracje są wyłożone na stolikach.

W niedzielę za tydzień w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy XIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

15 grudnia (sobota) organizujemy wyjazd do Seminarium Duchownego naszej diecezji, na sztukę teatralną, wystawianą przez kleryków trzeciego roku. Wyjazd o godz. 1330 spod kościoła, koszt: 10zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Już po raz drugi w naszym powiecie ruszyła akcja charytatywna Szlachetna Paczka. Na stronie szlachetnapaczka.pl. można wybrać rodzinę i wspólnie z krewnymi i znajomymi czy osobami z pracy przygotować paczkę. Jeszcze wiele rodzin z Józefowa i Otwocka czeka na pomoc. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy do kiosku parafialnego po świece i lampiony- tulipany oraz okapniki do świec. W sprzedaży płyta WSZYSCY NA CIEBIE CZEKAMY ze znanymi i mniej znanymi pieśniami na Adwent w przepięknej aranżacji i wykonaniu zespołu Mirabilia Musica. Zapraszamy!

Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa jak zwykle do wzięcia na stoliku prasy, ale również przed kościołem ministranci rozprowadzają tygodnik Idziemy. Zachęcamy też do kupna kalendarza misyjnego. Cena 6 zł. Całość sumy jest wsparciem dzieła misyjnego naszej Diecezji.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 3 XII – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 XII – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne);
  • 4 XII – Święty Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, szczególnie czczony w Kościele Wschodnim (wspomnienie dowolne);
  • 6 XII – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne);
  • 7 XII – Święty Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki Doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).