Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2019 r. – Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego

 • Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 • Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie Kół Żywego Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.
 • Dzisiaj przeżywamy Dzień Dziękczynienia. Jak co roku, odbywa się w całej Polsce (więc i u nas) zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00. Spowiedź piątkowa rano i po południu od g. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
 • Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie razem z Nabożeństwem Czerwcowym po Mszy Świętej o godz. 18.00. Ur. Zesłania Ducha św. będziemy obchodzili w niedzielę za tydzień.
 • Lidia i Janusz Krupowie z dziećmi i wnukami zapraszają na nabożeństwo czerwcowe przy szklanej kapliczce w dniu 8 czerwca 2019 r. (sobota) o godz. 19.00 przy ulicy Owalnej 1. Nabożeństwo jest jednym z punktów programu Festiwalu Otwartych Ogrodów. W programie również część artystyczna i poczęstunek Agape dla gości.
 • W sobotę 8 czerwca zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha św. Czuwanie modlitewne z uwielbieniem rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 i będzie trwało do godz. 21. Przed kościołem Kościół Domowy rozdaje zaproszenia.
 • W niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Chór z Ukrainy: Szumska Szkoła Sztuki. Będzie to tzw. Echo Sacrosongu odbywającego się przy par. NMP Królowej Polski w Otwocku. Po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 będzie krótki koncert, a przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary – wsparcia działalności tego chóru. Natomiast po innych Mszach św. za tydzień będzie możliwość wsparcia letniej akcji wyjazdowej dzieci i młodzieży na obóz Tygrysy na mazurach, prowadzony przez ks. Tomasza Połomskiego. Będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
 • Wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tuj ze swoich ogrodów, a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów lub gałązek tuj, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii. Również dzisiaj i za tydzień można złożyć do skarbony za ławkami ofiarę na ten cel, gdyż trzeba wydrukować nowe szablony kwiatowe.
 • W sklepiki OREMUS na czerwiec i lipiec oraz czerwcowy Mały Gość Niedzielny

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
 • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.