Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2019 r. – Ur. Odpustowa Parafii

 • Dzisiaj w naszej parafii trwają uroczyste obchody stulecia naszej parafii pod przewodnictwem Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego. Przy ołtarzu sumy odpustowej o godz. 11.30 staną również abp Marek Solczyński – niegdyś józefowski wikariusz, a obecnie nuncjusz Apostolski w Tanzanii, bp Rafał Markowski – nasz parafianin oraz proboszczowie józefowskich parafii. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi.
 • Po procesji zapraszamy na festyn rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji: strażacka grochówka, domowy smalec, pompowana zjeżdżalnia, koniki, Fanteria, zabawy organizowane przez harcerzy itp. Na scenie Koncert Patriotyczny z racji 80. Rocznicy hitlerowskiej agresji na Polskę oraz występy do godz. 20.00 z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00.
 • Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
 • Od 2 września powrócimy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele oraz godzin dyżurów w kancelarii parafialnej.
 • Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w niedzielę za tydzień: dla młodzieży o 10.00, zaś dla dzieci o godz. 11.30 z błogosławieństwem przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych.

 • Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00.
 • Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 18.00. Spowiedź św. rano i po południu od godz. 16:30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17:00.
 • 7 września, w pierwszą sobotę miesiąca, w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi. Zapraszamy do kościoła na godz. 17:00 na Nabożeństwo I Soboty i na Mszę św. o godz. 18.00.
 • Wszystkich katechetów posługujących w szkołach na terenie naszej parafii zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w środę 4 września po Mszy św. wieczornej.
 • Schola Dziecięca zaprasza wszystkich chętne dzieci do śpiewu w chórku na mszy dziecięcej w niedziele o godz. 11.30. Próby odbywają się przed mszą o godz. 11. Zapraszamy na pierwszą próbę za tydzień 8 września.
 • Prosimy o jak najszybsze wpłaty osób zapisanych za pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 7 września Koszt 65 zł. Wyjazd o 5.00 rano.
 • Serdecznie zapraszamy 14 września (sobota) na pielgrzymkę na ogólnopolskie wydarzenie Polska pod Krzyżem do Włocławka. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 65 zł. Wyjazd 5.30. Będziemy prosić o łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.
 • Rodziny Szensztackie zapraszają na doroczny festyn „Rodzinne Świętowanie w najbliższą niedzielę 8 września od godz. 11.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku-Świdrze. Szczegółowy program w gablocie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.