Pielgrzymka do Lourdes

Poniżej znajdziecie szczegóły odnośnie pielgrzymki

zapisy u ks. Macieja

 

BARCELONA – CARCASSONNE – LOURDES – MONTSERRAT – COSTA BRAVA – TOSSA DE MAR – GIRONA – BARCELONA

Program:

Dzień 1 (6 lipca 2024): WYLOT Z POLSKI
Spotkanie na lotnisku Warszawa-Okęcie. Odprawa biletowo-bagażowa. Odlot do Barcelony o godzinie 09:20. Lądowanie w Barcelonie o godzinie 12:35. Transfer do hotelu na Costa Brava. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2 (7 lipca 2024): CARCASSONNE – LOURDES
Rano śniadanie, po którym wykwaterujemy się z hotelu. Następnie przejedziemy do Carcassonne – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast francuskich. Spacer urokliwymi uliczkami tego miasteczka wzdłuż murów obronnych. Po zakończonym zwiedzaniu dalsza podróż przez Francję. Wieczorem przejedziemy do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (8 lipca 2024): LOURDES
Rano, po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes. Przed południem zwiedzimy miasto. Drogą Jubileuszową przejdziemy w miejsca, które pamiętają czasy św. Bernadetty. Przemierzając stary most, przez który przechodziła zbierać chrust, a następnie massabielską grotę, dojdziemy do starej izby – Le Cachot, w której mieszkała z rodzicami w czasie objawień. Dalej udamy się do kościoła parafialnego, gdzie dziewczynka była ochrzczona i gdzie nawiązała się jej przyjaźń z proboszczem Peyramalle. Z kościoła uliczkami starego miasta dotrzemy do Młyna Bolly. Tu urodziła się św. Bernadetta i mieszkała przez pierwsze lata swojego życia. Po południu dalsze zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej. Nawiedzimy Grotę Massabielle, Kryptę i Bazylikę Niepokalanego Poczęcia, Bazylikę Różańcową oraz Bazylikę św. Piusa X. Czas wolny, podczas którego będzie możliwość wzięcia udziału w procesji eucharystycznej z udziałem chorych. Obiadokolacja. Po niej udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 (9 lipca 2024): MONTSERRAT – COSTA BRAVA
Rano, po śniadaniu, wyjedziemy z Lourdes i udamy się w kierunku granicy francusko-hiszpańskiej. W godzinach popołudniowych przekroczymy granicę. Następnie dotrzemy na wzgórze Montserrat, gdzie nawiedzimy fantastycznie położone opactwo benedyktynów i Sanktuarium Czarnej Madonny, nazywanej przez Katalończyków La Moreneta. Jest to najważniejsze centrum duchowe, religijne i narodowe dla wszystkich mieszkańców tego regionu. Następie udamy się na wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 (10 lipca 2024): TOSSA DE MAR – GIRONA
Po śniadaniu zapraszamy na rejs statkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża Costa Brava – zobaczymy urokliwą średniowieczną miejscowość Tossa de Mar. Krótki spacer po pięknych uliczkach tej prawdziwej perełki wybrzeża. Chwila wolnego czasu. Po południu udamy się do Girony, posiadającą jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii oraz jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Katedra w Gironie słynie z najszerszej nawy na świecie. Turystów urzekają także kolorowe domy nad rzeką Onyar. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6 (11 lipca 2024): COSTA BRAVA
Śniadanie. Czas wolny na spacery i plażowanie. Obiadokolacja.

Dzień 7 (12 lipca 2024): BARCELONA
Rano śniadanie. Po nim udamy się na zwiedzanie stolicy regionu Katalonia, słynnej Barcelony. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zobaczenia najsłynniejszego i wciąż niedokończonego dzieła Antonio Gaudiego – Sagrada Familia (z zewnątrz). Następnie przejedziemy do centrum miasta, by podziwiać średniowieczne centrum z Dzielnicą Gotycką. Nawiedzimy katedrę św. Eulalii. Następnie przejdziemy spacerem najdłuższą i uznaną za jedną z najbarwniejszych ulic Barcelony – La Ramblas. Na koniec dnia zobaczymy wzgórze Montjuic, z którego roztaczają się zapierające dech w piersi widoki miasta. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8 (13 lipca 2024): POWRÓT DO POLSKI
Śniadanie, po nim wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godzinie 13:25. Przylot do Warszawy o godzinie 16:30. Pożegnanie z pilotem i zakończenie wyjazdu.

CENA:
5490 PLN/os. (przy grupie 34-39 os.)
5290 PLN/os. (przy grupie 40-46 os.)

 

CENA ZAWIERA:
– przelot na trasie: Warszawa – Barcelona – Warszawa, bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny, opłaty
– lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
– transfery lokalnym autobusem na terenie Hiszpanii i Francji
– 7 noclegów w hotelach o lokalnej kategoryzacji 4* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
– ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
– opiekę doświadczonego pilota
– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 10 PLN i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 10 PLN
– przedstawiony program zwiedzania
– podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs Tossa de Mar, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, obligatoryjnych napiwków, taks klimatycznych (łącznie około 150-160 EUR/os. – płatne u pilota w autokarze; w zależności od wielkości grupy). Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie,niezależnie od Biura Pielgrzymkowego
– napojów do obiadokolacji
– ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (350 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
– wydatków własnych
– dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)