Ogłoszenia duszpasterskie 25.11.2012 r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Kończy się rok liturgiczny, podczas którego rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia, dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Dziś Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie, w tym każdy z nas. Pamiętając o celu naszej życiowej pielgrzymki, zechciejmy być oddanymi synami i córkami Króla Wszechświata.

Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1300 podziękujemy Bogu za miniony Rok Kościelny – odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia całego rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Spotkanie dla rodziców i dzieci kl. III, dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1130.

Dzisiaj, o godz.1900 w sali na plebanii: Film „Oni szli szarymi szeregami„; po filmie spotkanie z reżyserem p. Mariuszem Malcem. Więcej informacji na stronie internetowej i plakatach.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek (29.11.), o godz. 1900

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych mieszkaniach i domach.

Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1300 wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja, a po niej spotkanie Kół Żywego Różańca.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka, 2 grudnia o godz. 1700 w sali.

Są wolne intencje na miesiące zimowe. Przyjmiemy, także i gregorianki do odprawienia jeszcze na grudzień i kolejne miesiące.

Jak co roku, SFCh z Grupą Charytatywną przygotowuje paczki świąteczne dla rodzin z naszego miasta. Na ten cel organizowany będzie kiermasz przedświąteczny 16 grudnia, oraz zbiórka do puszek przed kościołem 2 grudnia, czyli za tydzień. Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielone naszym mieszkańcom potrzebującym pomocy.

Rekolekcje dla „małżeństw” cywilnych (w powtórnym związku po rozwodzie) w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2012 w Sulejówku (od piątku godz. 1730 do niedzieli godz. 1500).

W sklepiku parafialnym jest do kupienia ciekawa książka: „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis. Zapraszamy.

Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa jak zwykle do wzięcia na stoliku prasy, ale również przed kościołem rozprowadzają ministranci. W dzisiejszym numerze Idziemy warto przeczytać m.in.:

– Jezus nie jest politykiem – Nie wolno nam instrumentalizować Chrystusa i wykorzystywać go do celów ubocznych. – mówi abp Henryk Hoser SAC w rozmowie z Moniką Mostowską.

– Liczmy na siebie – Dzisiaj Polska bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje porozumienia ponad podziałami na rzecz utrzymania niepodległości. – pisze Krzysztof Ziemiec.

W tym tygodniu patronują nam:

• 30 listopada – święty Andrzej Apostoł, brat świętego Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.