MAŁŻEŃSKI KALENDARZ ADWENTOWY AD 2020

Kalendarz małżeński – wprowadzenie

MAŁŻEŃSKI KALENDARZ ADWENTOWY 2020

I Niedziela Adwentu  29 listopada

Przeczytajcie razem Hymn o Miłości z 1 Listu Św. Pawła do Koryntian 1 Kor 12,31-13.8a.  Tekst znajdziecie na pierwszej stronie kalendarza. Spędźcie dzisiaj trochę czasu razem np. wybierzcie się sami na spacer.

poniedziałek  30 listopada

Pomódl się za swojego współmałżonka, poproś Boga o potrzebne dla niego łaski. Staraj się pamiętać o tej modlitwie codziennie.

wtorek 1 grudnia

Opowiedz współmałżonkowi o najlepszym prezencie jaki od niego dostałeś (łaś). Co wtedy czułeś (łaś)?

środa 2 grudnia

Zapisz trzy dobre myśli: co jest najlepsze w moim współmałżonku?

Daj tę kartkę swojemu współmałżonkowi.

czwartek 3 grudnia

Spotkajcie się wieczorem i pomódlcie się razem dziękując Bogu za siebie i małżeństwo.

piątek 4 grudnia

Dzisiaj jest wspomnienie św. Barbary. Przeczytajcie wspólnie jej historię i porozmawiajcie.

sobota 5 grudnia

Zastanówcie się i wspólnie zdecydujcie jaki uczynek miłosierdzia wypełnicie względem innych w tym Adwencie, np. może to być konkretna pomoc (www.wirtualnachoinka.pl) lub inna pomoc.

II Niedziela Adwentu 6 grudnia

Dzisiaj wspomnienie św. Mikołaja. Zrób prostą niespodziankę dla współmałżonka.

poniedziałek 7 grudnia

Przy herbacie porozmawiajcie o Waszych wspólnych dobrych wspomnieniach (możecie przejrzeć swoje zdjęcia i odkurzyć stare albumy 😉)

wtorek 8 grudnia

Dzisiaj jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Godzina łaski o 12.00 – jeśli będzie to możliwe pomódlcie wtedy sami lub w kościele. Wieczorem przy zapalonej świecy zmówcie razem jedną dziesiątkę Różańca Świętego zawierzając Wasze małżeństwo Maryi.

środa 9 grudnia

Napisz SMS-a z treścią, jakiej Twoja ukochana osoba raczej się nie spodziewa.

czwartek 10 grudnia

Złapcie się za ręce i popatrzcie sobie w oczy. Uśmiechajcie się do siebie jak najwięcej.

piątek 11 grudnia

Zaplanujcie sobie w kalendarzu wspólny wieczór – rozmowa, pakowanie prezentów, film.

sobota 12 grudnia

Twoje ukryte marzenie w roli głównej z ukochaną osobą to… – powiedzcie sobie o tym 🙂

III Niedziela Adwentu  13 grudnia

Dzisiaj rozpoczynają się adwentowe rekolekcje parafialne. Idźcie razem na Mszę Świętą, wspólnie ustalcie intencję, w której będziecie się modlić. Zastanówcie się jak wspólnie możecie uczestniczyć w rekolekcjach, aby duchowo przygotować się do nadchodzących świąt.

poniedziałek 14 grudnia

Zastanówcie się, co Was łączy pomimo wielu różnic?  Porozmawiajcie o tym dzisiaj.

wtorek 15 grudnia

Małżeństwo jest czasem trudem, ale podejmujemy je razem. W rozmowie przypomnijcie sobie chwile kryzysu, ale zobaczcie też dzięki czemu je przetrwaliście. We wspólnej modlitwie proście o błogosławieństwo Boże, polecając mu wszystkie potrzeby i plany.

środa 16 grudnia

Porozmawiajcie o tym, co ważnego usłyszeliście w czasie tegorocznych rekolekcji.

czwartek 17 grudnia

Napisz SMS-a z treścią: czego nauczyłeś (łaś) się od ukochanej osoby?

piątek 18 grudnia

Napisz krótki list do współmałżonka, który podarujesz mu w Wigilię.

sobota 19 grudnia

Porozmawiajcie o przygotowaniach świątecznych, powiedzcie, co w święta jest dla Was najważniejsze i jak chcecie je przeżyć. Podzielcie obowiązki tak, aby ostatnie dni przedświąteczne nie prowadziły do kłótni i nieporozumień.

IV Niedziela Adwentu 20 grudnia

Przeczytajcie razem fragment Biblii: Flp 4, 6-7. Co ten fragment mówi o Waszym życiu? Co moglibyście zmienić, by żyć tym słowem w Waszym małżeństwie?

poniedziałek 21 grudnia

Dziękuj współmałżonkowi za każdą czynność, jaką wychwycisz, że dziś robi dla Waszej rodziny.

wtorek 22 grudnia

Dzień przytulania – przytulaj, ile możesz 😉

środa 23 grudnia

Powtórzcie zadanie z kalendarza, które było dla Was najbardziej rozwojowe lub Wam się najbardziej podobało.

Wigilia –  czwartek 24 grudnia

Dziękując Bogu za dar rodzicielstwa, pomódlcie się dzisiaj za swoje dzieci, a jeśli ich nie macie to pomódlcie się za dzieci nienarodzone, za dzieci osierocone lub chore powierzając je Bogu.

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Niedziela Świętej Rodziny

27 grudnia

Idźcie razem do kościoła na Mszę Świętą (jeśli będzie to możliwe) i odnówcie przyrzeczenia małżeńskie – wieczorem przy kawie lub herbacie przeczytajcie ponowienie tekst przysięgi małżeńskiej i powiedzcie jak ją rozumiecie i co dla Was znaczy.