Pielgrzymka do Ziemi Świętej

ŚLADAMI ZBAWICIELA
SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO IZRAELA (8 DNI)

TERMIN: 04.11 – 11.11.2023
CENA: 2550 PLN/os. + 650 USD/os.

zapisy na pielgrzymkę u ks. Macieja

 

PROGRAM:

sobota, 4 listopada – (dzień 1):  WYLOT DO IZRAELA
Spotykamy się na lotnisku na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Odlot do Izraela o godz. 14.10. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 18:55. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

niedziela, 5 listopada – (dzień 2): JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA – KAFARNAUM – GÓRA TABOR– NAZARET
Rano, po śniadaniu przejedziemy nad Jezioro Galilejskie. Nawiedzimy sanktuaria znajdujące się na brzegu jeziora: Górę Błogosławieństw, gdzie Pan Jezus według tradycji wygłosił Kazanie na Górze; Kafarnaum, gdzie znajduje się według tradycji dom św. Piotra i ruiny synagogi oraz Tabge, w której nawiedzimy kościół Prymatu św. Piotra i znajdujący się tuż obok kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Rejs łodzią po jeziorze. Po południu udamy się na Górę Tabor, miejsce Przemienienia Pańskiego. Na zakończenie dnia udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Powrót do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

poniedziałek, 6 listopada – (dzień 3): KANA GALILEJSKA – GÓRA KARMEL – CEZAREA NADMORSKA – BETLEJEM
Rano, po śniadaniu udamy się do Kany Galilejskiej, miejsce pierwszego Cudu Pana Jezusa. Tam dla małżeństw będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Następnie przejedziemy do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Nawiedzimy kościół Stella Maris z grotą Eliasza. Wedle tradycji, jest to miejsce zamieszkania proroka. Przejazd na krótki postój nad Morzem Śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu w Cezarei Nadmorskiej. Przejazd na nocleg do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

wtorek, 7 listopada – (dzień 4): BETLEJEM – EIN KAREM
Rano, po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Betlejem. Udamy się na Pole Pasterzy, gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa. Następnie przejedziemy do centrum Betlejem i zobaczymy Grotę Mleczną, w której wedle tradycji, Maryja karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu. Dalej nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich. Po południu przejedziemy do Jerozolimy, gdzie na obrzeżach miasta znajduje się dzielnica Ein Karem. Zwiedzimy tam kościół Nawiedzenia, czyli miejsce spotkania Maryi z Elżbietą oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

środa, 8 listopada – (dzień 5): GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI
Po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Góry Oliwnej. Zobaczymy sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz. Następnie przejdziemy na taras widokowy z panoramą starej Jerozolimy. Udamy się na zbocza góry Oliwnej do kościoła Dominus Flevit, upamiętniającego płacz Pana Jezusa nad Jerozolimą. Następnie zejdziemy do Getsemani, gdzie nawiedzimy Ogród Oliwny i znajdującą się obok Bazylikę Wszystkich Narodów, która powstała w miejscu modlitwy Pana Jezusa przed męką. W sąsiedztwie mieści się Grota Pojmania i miejsce gdzie według tradycji znajduje się grób Matki Bożej. Po południu przejedziemy na Syjon Chrześcijański, gdzie nawiedzimy bazylikę Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik, miejsce ustalenia wielu sakramentów oraz tradycyjny grób Dawida. Na zakończenie dnia zobaczymy kościół św. Piotra in Gallicantu, gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa. Wieczorem powrócimy do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

czwartek, 9 listopada – (dzień 6): STARE MIASTO JEROZOLIMY
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od kościoła św. Anny, tradycyjne miejsce narodzenia Najświętszej Marii Panny. Obok którego znajdują się pozostałości po sadzawce Betezda, znanej jako miejsce uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka. Następnie przejdziemy ulicami starego miasta Jerozolimy, Drogą Krzyżową do bazyliki Grobu Bożego, która jest najważniejszą świątynią chrześcijańską na świecie. W jej wnętrzu znajduje się Golgota, miejsce ukrzyżowania oraz Boży Grób, miejsce złożenia ciała Pana Jezusa, a równocześnie miejsce zmartwychwstania. Po południu udamy się pod Mur Zachodni, Ścianę Płaczu, najważniejsze miejsce dla religii judaistycznej. Wieczorem powrócimy do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

piątek, 10 listopada – (dzień 7): JERYCHO – QASRL EL YAHUD – MORZE MARTWE
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerycha, jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie. Zobaczymy z tarasu widokowego Górę Kuszenia, a na jej zboczach zawieszony na skale klasztor. Dalej udamy się pod sykomorę, znaną z Nowego Testamentu jako drzewo Zacheusza. W następnej kolejności udamy się do Qasr al-Yahud, miejsce chrztu Pana Jezusa nad rzeką Jordan, która w tym miejscu stanowi granicę izraelsko-jordańską. Odnowimy tam przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie dnia będziemy mieć możliwość kąpieli w Morzu Martwym, najniżej położonym miejscu na świecie. Wieczorem powrót do hotelu
w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

sobota, 11 listopada – (dzień 8): IZRAEL – POLSKA
Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy do Jerozolimy powrót do Bazyliki Bożego Grobu. Czas wolny. Popołudniu udamy się Jaffy, dzielnicy Tel Awiwu, spacer urokliwymi uliczkami. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Polski o godz. 20:05. Lądowanie o godz. 23:05. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA ZAWIERA:
– przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw – Warszawa; bagaż rejestrowany i podręczny, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
–  transfery autokarem na trasie pielgrzymki
–  7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-, 3- osobowe z łazienkami)
–  wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
–  ubezpieczenie Signal Iduna: KL (60 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim); przedstawiony program zwiedzania; podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:
– zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide (łącznie 70 USD/os. zbierane przez pilota grupy)
– transferu autokarem z/na lotnisko w Polsce
– napojów do obiadokolacji
– dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (400 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
– wydatków własnych; dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie); świadczeń niewymienionych w ofercie