Zapraszamy na Piknik Patriotyczny

W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości serdecznie zapraszamy na VIII Piknik Patriotyczny,  który odbędzie się w niedzielę 28 października. O godz. 13-stej msza w intencji Ojczyzny, po niej apel pamięci wg. ceremoniału wojskowego poprowadzony przez Strzelców z jednostki 1019 z Otwocka.

Podczas Pikniku zaprezentuje swoje eksponaty józefowskie Muzeum 2. Korpusu, Grupa Edukacji Historycznej lubelskiej Fundacji Niepodległości zaprezentuje pokaz strzelania z armaty przeciwlotniczej Bofos wz.36, samochód pancerny Half Track oraz półciężarówkę wojskową Dodge, gościem specjalnym będzie Miś Wojtek. Chorągiew Jazdy Rzeczpospolitej wystąpi w pokazach pojedynków na szable, młodzież ze szkół Żagle i Strumienie zaprezentuje replikę okrętu ORP Orzeł, dziewczęta ze Szkoły Strumienie zapraszają na konkurs historyczny z nagrodami, Harcerze ZHP Szczepu Józefów przygotują strzelnicę ASG.

Tak jak z zeszłym roku, Kapela z Hoovera zaprosi do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Strażacy ochotnicy przygotują grochówkę strażacką.

Gości specjalnymi będą żołnierze 1 Brygady Pancernej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 28 października. Atrakcje Pikniku będą dostępne od godziny 11-stej do 15-stej.