W niedzielę 13 XI zapraszamy  na X Piknik Patriotyczny.

Piknik_13listopada2022 – baner

Kliknij i zobacz plakat 13.11.2022.

Zapraszamy do naszego kościoła w dniu  zwłaszcza na Msze św. o godz. 10:00, 11:30 i 13:00. Po tych mszach niedzielnych można będzie wziąć udział w Pikniku patriotyczno-historycznym z wieloma atrakcjami wokół kościoła.

Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 13-tej, po mszy apel pamięci wg. ceremoniału wojskowego poprowadzony przez młodzież z Jednostki Strzeleckiej 1548 im. Żołnierzy AK IV Rejonu „Fromczyn” z Karczewa. Po apelu zapraszamy parafian do wspólnego złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi.

Przygotowaliśmy białe i czerwone goździki, które wolontariusze rozdadzą przy wyjściu z kościoła.

Od godz. 11-stej, będzie można zwiedzać ekspozycje przygotowaną przez żołnierzy WOT z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Młodzież Strzelca zaprezentuje swoje wyszkolenie oraz wyposażenie. Lubelska Fundacja Niepodległości wystawi historyczne pojazdy wojskowe, mundury, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Józefowskie Muzeum 2.Korpusu tym razem przygotuje wystawę mody kobiecej z początku wieku XX w. Obozem staną Dragoni Starosty Lanckorońskiego z pokazem broni czarnoprochowej oraz szermierki. 

Uczennice ze Szkoły Strumienie poprowadzą konkurs historyczny dla młodzieży z nagrodami.

W pawilonach Centrum Medycznego Józefów, będzie można bezpłatnie wykonać test na HCV-wirusa wywołującego zapalenie wątroby typu C, zmierzyć poziom cukru,  zapoznać się z programami profilaktycznymi oraz zapisać się na badania medyczne.

Będzie można kupić książki o tematyce historycznej, flagi, wpinki. 

Liczymy, że jak co roku, wspólnie z Ferajną z Hoovera, będziecie mogli Państwo zaśpiewać popularne piosenki patriotyczne.

Piknik odbędzie się w niedzielę 13 listopada, ekspozycje będą dostępne dla zwiedzających od godz.11-stej.

Msza w intencji Ojczyzny o godz.13-stej, Apel Pamięci o godz.14-stej. Koncert Ferajny z Hoovera oraz wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych o godz.14.20

Serdecznie zapraszamy, tym bardziej, że to będzie już X edycja naszego parafialnego Pikniku Patriotycznego.

Grzegorz Jakubowski